Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den dopravní výchovy v Muzeu Policie ČR v rámci Evropského týdne mobility

Ve čtvrtek 17. září 2009 proběhl v prostorách Muzea Policie ČR u příležitosti Evropského týdne mobility Den dopravní výchovy, a to za účasti Centra dopravní prevence Ministerstva vnitra a Policie ČR při Muzeu Policie ČR, Ministerstva dopravy (oddělení BESIP), Českého červeného kříže a Policie ČR (preventivně informační oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy). Bohatý celodenní program byl zaměřen na problematiku a prevenci dopravních nehod jedné z nejzranitelnějších skupin účastníků silničního provozu - dětí. 

Děti z mateřských a základních škol měly možnost si v rámci této akce prověřit své znalosti: testy pravidel provozu na pozemních komunikacích pro chodce a cyklisty s možností získat od policistů řidičský průkaz na jízdní kolo, malování na téma Silnice bez aut, soutěž ze znalosti dopravních značek a průjezdu křižovatek, skládání puzzlí s dopravní tematikou. Teoretické znalosti potom děti měly možnost uplatnit za dozoru policistů na dětském dopravním hřišti, které se nachází v areálu Muzea. Nechyběly ani drobné dárkové předměty související s dopravní tématikou.

Významnou součástí programu byla i výuka a ukázky první pomoci při dopravních úrazech, získané vědomosti si děti mohly prakticky vyzkoušet pod dohledem zkušených odborníků z Českého červeného kříže. Příjemným zpestřením byla i tři představení dopravně preventivní hry Pohádkový semafor a policisté v dobových stejnokrojích z  30. let 20. století, kteří připomněli dětem, že letos 2. září oslavila dopravní služba policie 90. výročí vzniku (1919), vyprávěli jim také, jak to bylo s provozem na silnicích v minulosti.

Zajímavých a zároveň poučných aktivit se zúčastnilo více než 550 dětí od pěti do jedenácti let.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


18. září 2009

vytisknout  e-mailem