Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pokračování projektu Dobrovolné návraty cizinců

Dnes 27. 7. 2009 uspořádalo Ministerstvo vnitra tiskovou konferenci na téma Dobrovolné návraty - dosavadní výsledky a další vývoj. 

Informace o průběhu realizace i dalších výhledech Projektu dobrovolných návratů poskytli na konferenci náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar a ředitel odboru azylové a migrační politiky MV Tomáš Haišman.

"Ministerstvo vnitra v rámci své působnosti posuzovalo, co může přinést hospodářská krize, a provedlo analýzu bezpečnostních rizik spojenou s propouštěním zahraničních pracovníků. Jedním z výchozích bodů analýzy bylo také zjištění, že v první polovině letošního roku skončí platnost až 68 000 pracovních povolení. Dne 9. února 2009 schválila vláda realizaci Projektu dobrovolných návratů. Cílem tohoto projektu bylo pomoci cizincům, kteří na našem území pobývají legálně, avšak vinou současné ekonomické situace se ocitli bez pracovního uplatnění, chtějí se vrátit zpět do vlasti a nejsou schopni si tuto cestu uhradit z vlastních zdrojů," řekl na úvod náměstek ministra Jaroslav Salivar.

Projekt byl zahájen 16. února 2009 a jeho první fáze byla ukončena 24. července 2009, náklady na ni čítají 60,2 mil. Kč a celkový počet registrací byl 1 871. Dnešním dnem, tedy 27. červencem, startuje druhá fáze, která skončí dne 15. prosince 2009 nebo v okamžiku dosažení celkového počtu 4 000 osob (I. a II. fáze), náklady budou podle předpokladů činit 50,7 mil. Kč."Když jsme se pouštěli do první fáze, nevěřili jsme, že bychom dosáhli počtu 2000 osob. My jsme ho téměř dosáhli! Tento projekt považuji tedy za velmi úspěšný," doplnil Tomáš Haišman.

Ministerstvo vnitra věnuje velkou pozornost také cizincům, kteří v Česku pobývají nelegálně. V období od 15. září do 15. prosince 2009 bude realizovat jednorázový projekt pro řešení jejich situace. "Jedná se o projekt, který je v podmínkách České republiky první svého druhu. Je to nabídnutá ruka k řešení situace lidí, kteří nemají možnost si nadále legálním způsobem upravit pobyt na našem území," uvedl na závěr Tomáš Haišman.

Více informací naleznete v příloze nebo na www.mvcr.cz.

Příloha:

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


27. července 2009

vytisknout  e-mailem