Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Od června si můžete vyzkoušet demoverzi datových schránek

Dne 1. 7. 2009 vstoupí v účinnost zákon 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. 

Od června se můžete s demoverzí informačního systému datových schránek seznámit na adrese www.datoveschranky.info. Můžete si zde vyzkoušet, jak datové schránky vypadají a fungují. Vše se odehrává v reálném prostředí, jediné, co zatím není možné, je odeslat datovou zprávu.

Informace o způsobu testování včetně přihlášky k testování jsou zveřejněny na adrese: www.datoveschranky.info. Obsahují popis, pro koho je testovací prostředí určeno (výhradně pro dodavatele aplikací třetích stran, kteří si chtějí otestovat připojení svých spisových služeb nebo jiných informačních systémů k webovým službám datové schránky). Přihlašovací údaje jsou každému uživateli zasílány na základě vyplněné žádosti a odsouhlasených podmínek. Dostane je elektronicky e-mailem.

Účelem zpřístupnění demoverze je umožnit budoucím zájemcům a uživatelům datových schránek seznámit se s celým systémem a zbavit se případných obav ze složitosti odesílání datových zpráv.

Přístup do demoverze najdete v pravém sloupci hlavní stránky www.datoveschranky.info. Po rozkliknutí se dostanete na stránku, kde naleznete "prolink" na demoverzi. V záložce demo odešlete e-mailovou žádost o zaslání přihlašovacích údajů. Ty obdržíte do svého e-mailu nejdéle do 24 hodin.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


4. června 2009

Odkazy do noveho okna

Datové schránky - demoverze

Datové schránky - demoverze 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem