Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Martin Pecina představil priority, novou strukturu ministerstva a problematiku SIS II

Ministr vnitra Martin Pecina představil na dnešním brífinku priority resortu pro období do října 2009: 

"Chceme se soustředit na reformu policie, vyhodnocování a další zkvalitňování opatření proti organizovanému zločinu, terorismu a drogové trestné činnosti, ale zejména opatření proti všem formám extremismu. Zdůrazňuji všem formám a zdůrazňuji nekompromisní postoj na všech frontách, jak z pohledu činnosti policie, tak z pohledu fungování Ministerstva vnitra. Další věci, které ministerstvo bude akcentovat a považuje je za svoji prioritu, je zajištění informační bezpečnosti, problematika migrace či eGovernment."

Spolu s ministrem vnitra Martinem Pecinou byli na dnešní setkání přítomni 1. náměstek plukovník Jiří Komorous, náměstek pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, náměstek pro veřejnou správu,  informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček, náměstek pro ekonomiku a provoz Jiří Jirka a náměstkyně pro evropské záležitosti Lenka Ptáčková-Melicharová.

Kromě priorit představil Martin Pecina novou strukturu Ministerstva vnitra. K 1. červnu 2009 dochází k mírné organizační změně, a to ke zvýšení počtu náměstků ze 4 na 5. K tomuto datu byl jmenován 1. náměstkem ministra vnitra plk. Jiří Komorous, pod kterého byl převeden odbor prevence kriminality a odbor personální. 1. náměstek bude mít ve své působnosti 2 skupiny - skupinu pro boj s extremismem a pro reformu policie.

"V rámci boje proti extremismu vzniknou tři skupiny, které se budou tématem zabývat. První skupina, ve které je vedení policie, ministerstva a tajných služeb, se bude zabývat lepší komunikací a spoluprací. Ve druhé budou legislativci, jejichž úkolem je co nejlépe využívat právní prostředí v boji s extremismem. Pokud zjistí, že některé zákony chybějí, tak se obrátí na ministra vnitra. Ve třetí budou především zástupci nevládních organizací a experti," sdělil 1. náměstek ministra vnitra plk. Jiří Komorous.

Na závěr prezentoval Martin Pecina průběh plnění plánu českého předsednictví na vyvedení projektu SIS II z krize: "Vývoj projektu SIS II se na konci roku 2008 ocitl v těžké situaci. Ta z pohledu nastupujícího českého předsednictví vyžadovala okamžité řešení. Téma SIS II jsme proto zařadili na první neformální jednání ministrů vnitra, které se konalo v Praze. Během našeho předsednictví jsme úspěšně realizovali český plán na oživení projektu tak, abychom ho mohli v pořádku předat nastupujícímu švédskému předsednictví. Rada, která se bude konat tento čtvrtek v Lucemburku, je vyvrcholením českého předsednictví. Předkládáme návrh rozhodnutí o dalším směřování projektu SIS II, který vnese do jeho vývoje nové impulsy a potřebné změny a zajistí dokončení SIS II v požadované kvalitě do konce roku 2011."

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


2. června 2009

Odkazy do noveho okna

Jaroslav Salivar

Jaroslav Salivar 

Detailní náhled

Jiří Jirka

Jiří Jirka 

Detailní náhled

Jiří Komorous

Jiří Komorous 

Detailní náhled

Konference

Konference 

Detailní náhled

Lenka Ptáčková Melicharová

Lenka Ptáčková Melicharová 

Detailní náhled

Martin Pecina

Martin Pecina 

Detailní náhled

Priority a nová struktura ministerstva vnitra

Priority a nová struktura ministerstva v... 

Detailní náhled

Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem