Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Martin Pecina představil priority, novou strukturu ministerstva a problematiku SIS II

Ministr vnitra Martin Pecina představil na dnešním brífinku priority resortu pro období do října 2009: 

 

"Chceme se soustředit na reformu policie, vyhodnocování a další zkvalitňování opatření proti organizovanému zločinu, terorismu a drogové trestné činnosti, ale zejména opatření proti všem formám extremismu. Zdůrazňuji všem formám a zdůrazňuji nekompromisní postoj na všech frontách, jak z pohledu činnosti policie, tak z pohledu fungování Ministerstva vnitra. Další věci, které ministerstvo bude akcentovat a považuje je za svoji prioritu, je zajištění informační bezpečnosti, problematika migrace či eGovernment."

Spolu s ministrem vnitra Martinem Pecinou byli na dnešní setkání přítomni 1. náměstek plukovník Jiří Komorous, náměstek pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, náměstek pro veřejnou správu,  informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček, náměstek pro ekonomiku a provoz Jiří Jirka a náměstkyně pro evropské záležitosti Lenka Ptáčková-Melicharová.

Kromě priorit představil Martin Pecina novou strukturu Ministerstva vnitra. K 1. červnu 2009 dochází k mírné organizační změně, a to ke zvýšení počtu náměstků ze 4 na 5. K tomuto datu byl jmenován 1. náměstkem ministra vnitra plk. Jiří Komorous, pod kterého byl převeden odbor prevence kriminality a odbor personální. 1. náměstek bude mít ve své působnosti 2 skupiny - skupinu pro boj s extremismem a pro reformu policie.

"V rámci boje proti extremismu vzniknou tři skupiny, které se budou tématem zabývat. První skupina, ve které je vedení policie, ministerstva a tajných služeb, se bude zabývat lepší komunikací a spoluprací. Ve druhé budou legislativci, jejichž úkolem je co nejlépe využívat právní prostředí v boji s extremismem. Pokud zjistí, že některé zákony chybějí, tak se obrátí na ministra vnitra. Ve třetí budou především zástupci nevládních organizací a experti," sdělil 1. náměstek ministra vnitra plk. Jiří Komorous.

Na závěr prezentoval Martin Pecina průběh plnění plánu českého předsednictví na vyvedení projektu SIS II z krize: "Vývoj projektu SIS II se na konci roku 2008 ocitl v těžké situaci. Ta z pohledu nastupujícího českého předsednictví vyžadovala okamžité řešení. Téma SIS II jsme proto zařadili na první neformální jednání ministrů vnitra, které se konalo v Praze. Během našeho předsednictví jsme úspěšně realizovali český plán na oživení projektu tak, abychom ho mohli v pořádku předat nastupujícímu švédskému předsednictví. Rada, která se bude konat tento čtvrtek v Lucemburku, je vyvrcholením českého předsednictví. Předkládáme návrh rozhodnutí o dalším směřování projektu SIS II, který vnese do jeho vývoje nové impulsy a potřebné změny a zajistí dokončení SIS II v požadované kvalitě do konce roku 2011."

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem