Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pražané se opět seznamovali s datovými schránkami

Dnes 26. května se v Praze konal jeden z posledních seminářů věnovaný datovým schránkám, ty souvisí se zákonem 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost datové schránky používat. Semináře se účastnilo více než 400 osob. 

 

Informace o tomto fenoménu si vyslechli jak ti, kteří budou od 1. července 2009 využívat datové schránky povinně, tedy právnické osoby a orgány veřejné moci, tak ti, kdo je budou využívat nepovinně - fyzické osoby a podnikající fyzické osoby.

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček mimo jiné řekl: "Pokud vás bude cokoli o datových schránkách zajímat, podívejte se na webové stránky www.datoveschranky.info. V případě, že zde odpověď nenajdete, zavolejte na informační linku 954 200 200 a naši operátoři vám poradí. Další informace jsou tematicky uváděny na webových stránkách www.czechpoint.cz, www.egoncentrum.cz nebo www.mvcr.cz".

O datových schránkách hovořil kromě Zdeňka Zajíčka například Petr Stiegler, ředitel sekce rozvoje služeb a eGovernmentu České pošty s. p., nebo Pavel Smolík ze společnosti Telefónica O2.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem