Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference Budování migračních partnerství začala

Ivan Langer: "Věřím, že se nám podaří vytvořit most postavený na pěti pevných pilířích, který propojí nás všechny." 

Ve dnech 27. - 28. dubna 2009 se v Praze koná ministerská konference "Budování migračních partnerství". Svým rozsahem se jedná o největší akci, kterou Ministerstvo vnitra během českého předsednictví pořádá. Zároveň jde o jednu z největších akcí během celého českého předsednictví. Celkem 50 delegací se dnes první den sešlo nad společným řešením otázek migrační politiky. Konference by měla posunout evropský model azylu a migrace směrem na východ a jihovýchod, a ve finále tak rozšířit v Evropě pocit bezpečí.

Ministr vnitra Ivan Langer ve svém úvodním slovu pronesl: "Rád bych Vám odpověděl na otázku, proč jsme svolali tuto ministerskou konferenci. V posledních letech došlo v našich zemích k řadě podstatných změn v celkové migrační situaci: čelíme novým migračním výzvám, zvláště v oblasti boje proti nelegální migraci, v oblasti lepšího a efektivnějšího řízení legální migrace a v neposlední řadě i integraci. Přijali jsme zásadní politická rozhodnutí představující jasné politické odpovědi na tyto migrační problémy jak na národní, tak i regionální úrovni. Nicméně tato nová situace je výzvou a zároveň i příležitostí pro posílení spolupráce mezi všemi zúčastněnými zeměmi v širším evropském regionu. Jako symbol této konference jsme si zvolili most. Tento most stojí na pěti pilířích. Na pěti pilířích, které představují pět společných témat. Věřím tomu, že se nám podaří vytvořit most, který propojí nás všechny, most postavený na pěti pevných pilířích. Most, který bude znamenat rovnocenné partnerství".

Jedná se o historický okamžik. Ministři na konferenci během dnešního a zítřejšího dne vymezí konkrétní oblasti migrace, ve kterých budou společně pracovat. Vrcholem konference bude přijetí "Pražské Společné deklarace o migraci". Vzájemné vztahy založené na partnerství. Podporu partnerství i společné deklarace podtrhuje osobní účast 17 ministrů z 50 zúčastněných zemí.

On-line zpravodajství z konference můžete sledovat na webu www.mvcr.cz.

  

Markéta Matlochová
tisková mluvčí pro CZ PRES

  


27. dubna 2009

vytisknout  e-mailem