Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další trest zákazu vstupu na stadion pro fanouška

Ivan Langer: "Je důležité, aby trest přišel rychle. I to je důkazem, že naše strategie je správná. Nejen trest, ale i rychlost trestu má na chuligány odstrašující vliv. Je to jasný vzkaz pro výtržníky, že jejich chování nebude tolerováno." 

 

Olomoucký soud dnes v pondělí 27. dubna 2009 potrestal desetiměsíčním vězením fanouška fotbalistů AC Sparta Praha, který koncem února hodil pisoár po pořadatelích. Incidentu se dopustil na zápase Sparty s olomouckou Sigmou. Trest může být nakonec ještě delší, protože fanoušek  porušil trest, který dostal loni na podzim.

"Jakkoli řešíme dlouhodobě neřešený problém,  jakkoli to bude tvrdý boj, tak přístup, postavený na jasně definované odpovědnosti každého subjektu, je správný. Máme zákonný rámec a díky němu fotbalové kluby, Policie ČR, obce, justice a ČMFS mají maximum možností, jak zajistit bezpečnost nejen stadionech. Boj proti diváckému násilí je naším společným cílem," dodal ministr vnitra Ivan Langer.

Soud již koncem února potrestal pět fanoušků za řádění na fotbalovém utkání v Brně. Tři výtržníci budou muset vykonat veřejně prospěšné práce, čtvrtý původem z Polska byl vyhoštěn na pět let z České republiky. Pátý zadržený fanoušek byl odsouzen ke čtyřem měsícům vězení. V březnu potrestal Pardubický okresní soud čtyřmi měsíci vězení s podmínkou šestého výtržníka, který po dobu dvouleté podmínky nesmí navštívit žádné fotbalové utkání v Česku.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem