Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Připravované Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje v Olomouci již má k dispozici vlastní budovu

Vláda dne 20. dubna 2009 schválila návrh usnesení ve věci využití vybraných objektů na území Statutárního města Olomouc. 

Součástí majetkových změn mezi několika státními organizacemi a Statutárním městem Olomouc je i převod budovy na třídě Kosmonautů (budova bývalého okresního úřadu) na Krajské ředitelství policie Severomoravského kraje pro účely nově vznikajícího Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Nové krajské ředitelství vznikne k 1. 1. 2010.

"Jako občan Olomouce a olomoucký patriot jsem nesmírně rád, že máme zase o krok blíže k vybudování krajského ředitelství policie pro Olomoucký kraj. Vznik tohoto ředitelství je součástí námi nastartované reformy policie, která povede k přiblížení policie směrem k občanům - a to jak svým rozmístěním a posílením počtu policistů v ulicích, tak přístupem policistů k lidem. Vládou zvolené řešení pro Olomoucký kraj navíc znamená velké úspory dosahující až 300 mil. Kč," uvedl ke schválenému materiálu ministr vnitra Ivan Langer.

Odhadované náklady na vybudování standardního objektu krajského ředitelství policie na "zelené louce" činí 350 mil. Kč, přičemž přijaté řešení bude představovat náklady pouze ve výši cca 56 mil. Kč.

Změny, které se dotknou i Ministerstva životního prostředí, Katastrálního úřadu pro Olomoucký kraj, Státní energetické inspekce, Institutu technické inspekce, Úřadu práce v Olomouci, Státního úřadu inspekce práce v Olomouci, Ministerstva vnitra, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a Statutárního města Olomouc povedou k maximálnímu využití kapacit objektů, k optimalizaci nákladů na jejich provoz a současně k výrazné úspoře investičních nákladů na vybudování nového sídla Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


23. dubna 2009

vytisknout  e-mailem