Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náborová kampaň Policie ČR - "Pod ledem"

Dnes byla oficiálně odstartována Náborová kampaň Policie ČR pro rok 2009. Ta bezprostředně navazuje na loňskou kampaň s mottem: "Pomáhat a chránit", která velkou měrou přispěla ke snížení podstavu policistů, kdy do služebního poměru vstoupil rekordní počet nových policistů (3 782) 

Veřejnost se s kampaní seznámí především prostřednictvím televizního spotu, vysílaného na všech celoplošných televizních stanicích, internetové inzerce, internetové náborové stránky (www.nabor.policie.cz) a bezplatné telefonní informační linky (opět s číslem 800 880 910).

Televizní spot s názvem "Pod ledem" vychází ze skutečné události roku 2006, kdy dvojice policistů z východočeského obvodního oddělení zachránila topícího se chlapce, pod kterým se u nádraží v Chvaleticích probořil led řeky Labe. Spot natočil známý český režisér F. A. Brabec. Tématem kampaně je rovněž největší modernizace policie za posledních šedesát let. Představuje Policii ČR jako instituci, která ke své práci používá moderní techniku a drží krok se standardy 21. století.

V souvislosti se startem náborové kampaně proběhl dnes na Ministerstvu vnitra ČR brífink, na kterém vystoupil ministr vnitra Ivan Langer, policejní prezident Oldřich Martinů, zástupce agentury TBWA Praha (vítěz výběrového řízení na vytvoření kampaně) Jakub Horák a režisér F. A. Brabec.

Policejní prezident uvedl: "Očekávám, že se nám v letošním roce podaří k policii přijmout minimálně stejný počet lidí jako v loňském rekordním roce". Dále prezentoval hrubý odhad počtu odchodů policistů, kterých by letos mohlo být jen okolo jednoho tisíce. Pro srovnání, v roce 2007 odešlo ze služebního poměru 5 475 policistů a v roce 2008 odešlo 3 423 policistů.

"Náborová kampaň Policie ČR chce ukázat veřejnosti, že heslo 'Pomáhat a chránit', které mají policisté napsáno na všech autech, nejsou pouze prázdná slova. Chtěli jsme připomenout, že hrdost na uniformu není jenom planý pojem. Je to hodnota, kterou mají cítit nejen sami policisté, ale také každý, kdo ji uvidí," dodal ministr vnitra Ivan Langer.

Nový televizní náborový spot může shlédnout na adrese: www.youtube.com. Pod tiskovou zprávou jsou vloženy dva grafy znázorňující podstav u Policie ČR a počet přijatých policistů.

  

kpt. Bc. Jaroslav Ibehej
iskový mluvčí Policejního prezidia ČR

Bc. Jana Malíková
tisková mluvčí Ministerstva vnitra

  


22. dubna 2009

Odkazy do noveho okna

F.A.Brabec, režisér spotu

F.A.Brabec, režisér spotu 

Detailní náhled

Ivan Langer

Ivan Langer 

Detailní náhled

Ivan Langer  a F.A. Brabec

Ivan Langer a F.A. Brabec 

Detailní náhled

Jakub Horák, TBWA

Jakub Horák, TBWA 

Detailní náhled

Objasňování

Objasňování 

Detailní náhled

Oldřich Martinů

Oldřich Martinů 

Detailní náhled

Skupinové foto

Skupinové foto 

Detailní náhled

Statistika - podstav

Statistika - podstav 

Detailní náhled

Statistika přijatí

Statistika přijatí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem