Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerská konference Safer Internet for Children

Dne 20. dubna 2009 se v Kongresovém centru Praha uskuteční ministerská konference Safer Internet for Children (Bezpečnější internet pro děti), kterou pořádá Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Evropskou komisí. 

 

Tématem konference, které se zúčastní ministři nejen ze zemí EU, bude zejména policejní spolupráce, díky níž by mělo být možno omezit množství nelegálního obsahu na internetu či vypátrat tvůrce a distributory dětské pornografie.

Vyvrcholení ministerské konference bude představovat přijetí tzv. "Pražské deklarace".

Při této příležitosti si Vás dovolujeme pozvat na tiskovou konferenci, která proběhne v 17:15 v Kongresovém centru Praha. Na tiskové konferenci vystoupí ministr vnitra Ivan Langer, policejní prezident Oldřich Martinů a zástupci Evropské komise.

Nový víceletý program Společenství pro ochranu dětí využívajících internet - tzv. Safer Internet - vstoupil v platnost prvním dnem předsednictví ČR v Radě EU.Tento program se v letech 2009-2013 zaměří na to, aby se internet stal bezpečnějším místem zejm. pro děti, které vstupují do světa internetu a mobilních technologií již v raném věku a rychle se z nich stává mládež dokonale ovládající technologie a surfující po internetu.

Akreditace médií probíhá do pátku 17. dubna 2009 přes e-mailovou adresu predsednictvi.pr@mvcr.cz a je povinná pro všechny zástupce médií.

  

Markéta Matlochová
tisková mluvčí pro CZ PRES

  

vytisknout  e-mailem