Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dobrovolné návraty a zajištění bezpečnostní situace ČR

Dnes se uskutečnila tisková konference ministra vnitra Ivana Langera, ředitele odboru azylové a migrační politiky MV Tomáše Haišmana a ředitele služby cizinecké policie Vladislava Husáka. 

 

Na tiskové konferenci účastníci poskytli informace o průběhu realizace Projektu dobrovolných návratů a o aktivitách Služby cizinecké policie.

Dne 9. února 2009 vláda schválila realizaci Projektu dobrovolných návratů. Cílem projektu je pomoci cizincům, kteří se vinou současné ekonomické situace ocitli bez pracovního uplatnění, chtějí zpět do vlasti a nejsou si schopni tuto cestu sami uhradit.

Projekt byl zahájen 16. února 2009 a bude ukončen po dosažení počtu 2 000 osob, které se do projektu přihlásí, případně nejpozději do 8 měsíců od zahájení. K 31. březnu 2009 se do projektu zaregistrovalo 1 093 cizinců, z toho odletělo již 899 osob.

Dále zde byly představeny nové návrhy připravené Ministerstvem vnitra:

  • 2. fáze projektu dobrovolných návratů,
  • dobrovolné návraty pro nelegálně pobývající cizince.
     

"Jsem přesvědčen, že koncept postavený na třech prvcích, tedy na prevenci, pomoci a represi, se osvědčil. Považuji Projekt dobrovolných návratů za úspěšný, a proto v něm nejen hodláme pokračovat, ale rozšířit ho o větší počet osob a také o osoby, které se v ČR pohybují nelegálně. Současně také platí, že budeme v rámci represivní části tohoto preventivního projektu přitvrzovat, což je v působnost Služby cizinecké policie. Každý z cizinců si může vybrat, má proto prostor. Buď využije podané ruky, nebo na něj dopadne ruka zákona," uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Více informací naleznete v přiložených přílohách nebo na www.mvcr.cz.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem