Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Ivan Langer přijal členy výboru ITRE EP

Dne 25. února 2009 se ministr vnitra Ivan Langer sešel v Praze se členy Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) Evropského parlamentu. 

Schůzky se zúčastnilo osm poslanců Evropského parlamentu, včetně dvou poslanců zvolených za Českou republiku, Miloslava Ransdorfa a Vladimíra Remka.

Předmětem dnešního setkání bylo zejména představení činnosti Ministerstva vnitra v oblasti eGovernmentu a prezentování změn v této oblasti. "eGON je bytost, která se navzdory svému dětskému věku odvážně a s nadšením pouští do dalších a dalších životních dobrodružství. Věřím, že každý, kdo přichází do kontaktu s veřejnou správou, se s ním už setkal a pocítil, že se eGON zrodil a že většina jeho orgánů už spolehlivě pracuje. Tím nejviditelnějším je Czech POINT, tedy prsty, dalšími jsou oběhový systém - Komunikační infrastruktura veřejné správy - a mozek v podobě základních registrů. I ten už pomaloučku začíná fungovat, vláda schválila příslušné zákony a teď je projednává parlament. Na konec jsem si nechal eGONovo srdce neboli zákon o eGovernmentu, protože na ně čeká od července letošního roku novinka: bude posíleno datovými schránkami," představil přítomným poslancům projekt eGovernmentu ministr vnitra.

V průběhu pracovního oběda hovořili zástupci MV o prioritách českého předsednictví nejen v oblasti informační společnosti, ale i v oblasti justice a vnitřních věcí.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


25. února 2009

Odkazy do noveho okna

Česká strana

Česká strana 

Detailní náhled

Jednání

Jednání 

Detailní náhled

Začátek

Začátek 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem