Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Datové schránky se představily také v Severočeském kraji

Dne 18. a 19. února 2009 se s datovými schránkami seznámili zájemci o tuto problematiku v Severočeském kraji. 

Tento týden se konaly další dva semináře o datových schránkách. V Mostě se jich ve středu 18. února účastnilo 120 osob, v Ústí nad Labem ve čtvrtek 19. února dokonce 240 osob. Informace o tomto fenoménu si vyslechli jak ti, kteří budou od 1. července 2009 využívat datové schránky povinně, tedy právnické osoby a orgány veřejné moci, tak ti, kdo je budou využívat nepovinně - fyzické osoby a podnikající fyzické osoby.

Semináře v severních Čechách byly jedním článkem z celé řady seminářů, které připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s magazínem eGovernment. Odborníci zde vysvětlují problematiku datových schránek ještě před tím, než vejde v platnost zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost datové schránky používat.

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček mimo jiné řekl: "Cílem zavedení datových schránek je zejména rychlejší, spolehlivější a levnější poskytování služeb veřejné správy nejširší veřejnosti."

Na severočeských seminářích o datových schránkách hovořil kromě náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka například Petr Stiegler, ředitel sekce rozvoje služeb a eGovernmentu České pošty s. p., nebo Václav Koudele, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Plzeňského kraje.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


19. února 2009

vytisknout  e-mailem