Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Účast Ministerstva vnitra na mezinárodním veletrhu PRAGOALARM / PRAGOSEC 2009

Mezinárodní veletrh zabezpečovací techniky, systémů a služeb, požární ochrany a záchranných zařízení PRAGOALARM / PRAGOSEC 2009 se již tradičně uskuteční na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 24. až 26. února 2009. 

Na přípravě veletrhu se vedle Ministerstva vnitra a Policie ČR podílejí i významné profesní organizace, zejména pak Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm (AGA), Česká asociace bezpečnostních manažerů (ČABM), Český klub bezpečnostních služeb, Komora podniků komerční bezpečnosti ČR (KPKB) a sdružení AMBO. Na veletrhu představí více než 100 vystavovatelů odborné i laické veřejnosti novinky, produkty a služby v oboru zabezpečovací techniky a v oblasti požární ochrany a záchranných zařízení.

Expozici resortu Ministerstva vnitra, která bude umístěna v levém křídle historického Průmyslového paláce na pražském Výstavišti na ploše 250 m2, organizačně i obsahově zajišťuje Muzeum Policie České republiky ve spolupráci s odborem prevence kriminality MV a s dalšími odbornými pracovišti MV, Policie ČR a HZS ČR. Záštitu nad veletrhem převzali ministr vnitra a policejní prezident. Cílem expozice je seznámit veřejnost s resortními preventivními programy, projekty (např. Centrum dopravní prevence, Bezpečná lokalita, Systém včasné intervence, policejní preventivní projekt AJAX), s probíhající reformou Policie ČR a s projektem P 1000, který se týká modernizace policejních služeben.

V rámci programu budou moci návštěvníci shlédnout ukázky nové policejní automobilové techniky, Kriminalistický ústav představí nejmodernější technologii v dokumentaci místa události, tzv. systém "Spheron", který tvoří sférická kamera Spheron a obslužný program R2S, jehož pomocí lze vytvořit digitální kriminalistickou dokumentaci místa činu, a obor mechanoskopie. Chybět nebude ani ohlédnutí do historie Kriminalistického ústavu Praha, který v roce 2008 oslavil 50. výročí své existence.

Ochraně osob a majetku budou věnovány informativní panely, technické ukázky a odborné poradenství (bezpečný dům, rady jak se chovat, rady pro seniory). Pro návštěvníky budou připraveny informační materiály - letáčky, publikace a časopisy.

Část expozice MV bude věnovaná bezpečnosti silničního provozu. Veřejnost bude seznámena s postupem, jak se zachovat při dopravní nehodě, se systémem správního řízení při nehodách a s možnostmi měření rychlosti automobilů. Také bude představena činnost Centra dopravní prevence, které se zaměřuje zejména na nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Mladí návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na motocyklovém trenažéru.

Pro odbornou i laickou veřejnost budou připraveny informace o požární prevenci, zejména se zaměřením na novou vyhlášku č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb. V provozu budou také dvě velkoplošné obrazovky, na kterých se budou prezentovat odborná témata veletrhu. Celkový obraz resortní expozice doplní ukázky historických policejních vozidel a dalších aktivit Muzea Policie ČR.

  

Informuje:

JUDr. Tomáš Koníček
odboru prevence kriminality MV
tel.: 974 833 217, e-mail: sekropk@mvcr.cz

  


19. února 2009

vytisknout  e-mailem