Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Často kladené otázky

Často kladené otázky, jež souvisí s bezvízovým programem Spojených států amerických ve vztahu k České republice 

Bezvízový program

 • Co je bezvízový program (Visa Waiver Program)?
  Bezvízový program, který je spravován Ministerstvem pro vnitřní bezpečnost, umožňuje cestovat způsobilým občanům daných zemí do Spojených států na turistickou nebo služební cestu do 90 dnů pobytu bez víza. Další informace, týkající se bezvízového programu, je možné získat např. na stránkách bezvízového programu Customs and Border Protection of the U. S. A.
   
 • Které země jsou na seznamu účastníků bezvízového programu?
  V současnosti jsou na seznamu účastníků bezvízového programu občané těchto zemí:
  Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, San Marino, Singapur, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie
   
 • Jaký typ cestovního dokladu je potřebný k cestování v rámci bezvízového programu?
  Cestování v rámci bezvízového programu je určeno pouze pro cestující, kteří vlastní pas se specifickými bezpečnostními prvky. Všichni, kteří cestují v rámci bezvízového programu, musí vlastnit pas obsahující alespoň čtecí zónu. Navíc s vydáním cestovního pasu souvisí další požadavky na cestující z následujících zemí:
  • Česká republika, Estonsko, Madarsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Malta, Slovensko, pas musí mít integrovaný čip obsahující informace uvedené na datové stránce pasu (e-pas). 
  • Požadavky na cestující z dalších zemí začleněných do bezvízového programu:
   • Pas se strojově čitelnou zónou vydaný nebo obnovený/prodloužený před 26. říjnem 2006: pas musí mít také integrovaný čip obsahující informace uvedené na datové stránce pasu (e-pas).
   • Pas se strojově čitelnou zónou vydaný nebo obnovený/prodloužený mezi 26. říjnem 2005 a 25.říjnem 2006: pas musí mít digitální fotografii umístěnou na datové stránce nebo integrovaný čip obsahující informace uvedené na datové stránce.
   • Pas se strojově čitelnou zónou vydaný nebo obnovený/prodloužený před 26. říjnem 2005: bez dalších požadavků.

Pro více informací ohledně cestovních dokladů navštivte Visa Waiver Program Traveler Guide a Úřad celní a hraniční ochrany (CBP) na těchto webových stránkách: www.cbp.gov


Odbor azylové a migrační politiky, 9.2.2010

vytisknout  e-mailem