Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem

Od roku 2007 organizuje Ministerstvo vnitra ČR ve spolupráci s Gender Studies, o. p. s. soutěž Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem. Cílem soutěže je zvýšení citlivosti úřadů k problematice rovnosti žen a mužů a podpora zavádění principů rovnosti a gender mainstreamingu do práce a praxe úřadů samotných. 

První ročník, který proběhl v roce 2007, byl nultým, testovacím. Jako největší klad tohoto ročníku vnímá Ministerstvo vnitra i Gender Studies fakt, že se soutěže zúčastnilo 39 úřadů, což svědčí o tom, že se na úřadech samosprávy rovnost žen a mužů prosazuje. Jedním z výstupů prvního kola soutěže je také Příručka pro implementaci rovných příležitostí žen a mužů a principů gender mainstreamingu ve veřejné správě v ČR, kterou je možné si objednat na e-mailové adrese: linda.sokacova@genderstudies.cz.

Vítězné úřady soutěže byly vyhlášeny na konferenci, kterou Ministerstvo vnitra pořádalo v Olomouci v září 2007. 1. místo v kategorii krajských úřadů získal krajský úřad Karlovarského kraje. 1. místo v kategorii obcí typu III získal městský úřad v Přelouči a 1. místo v kategorii obcí typu II a I získal úřad v Němčicích nad Hanou.

V roce 2008 proběhl další ročník soutěže, kterého se zúčastnilo 62 úřadů samosprávy. V kategorii krajských úřadů zvítězil Krajský úřad Jihomoravského kraje, v kategorii obcí III. typu zvítězil úřad městské části Praha 10, v kategorii obcí II. typu zvítězil Městský úřad Žlutice a v kategorii obcí I. typu obecní úřad Milotice.

Vyhlášení soutěže na rok 2009 a rozeslání dotazníků všem úřadům územních samosprávných celků proběhne v  květnu 2009. Stěžejním tématem soutěže je problematika slaďování rodinného a pracovního života. Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce, města a kraje České republiky. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční na konferenci, jejíž tématem bude problematika rovnosti žen a mužů ve veřejné správě, a která se bude konat v Praze v září 2009.

Informace k soutěži poskytne koordinátorka problematiky rovnosti žen a mužů v resortu ministerstva vnitra ČR:

 • Eva Ferrarová
  odbor personální
  Nad Štolou 3
  170 00 Praha 7
  tel. 974 832 018
  e-mail: ferrarova@mvcr.cz

  


4. května 2009

vytisknout  e-mailem