Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konec papírové komunikace se blíží

27. ledna 2009 v Plzni odstartovala road show, tedy řada seminářů o datových schránkách, které připravilo Ministerstvo vnitra spolu s magazínem eGovernment. Semináře jsou určeny všem, kterých se týká povinnost používat od 1. července 2009 datové schránky, jež nahradí klasický způsob doručování v listinné podobě. 

Plzeňský seminář uvedl svým referátem náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček a podrobně vysvětlil samotnou podstatu a důvod zavedení datových schránek včetně postupu při jejich aktivaci a možnosti využití. Mimo jiné řekl: "Datová schránka bude umožňovat komunikaci s veřejnou správou a nahradí používání běžného papírového kontaktu elektronickým. Povinně budou mít datovou schránku právnické osoby, tedy veškeré subjekty veřejné správy, včetně neziskových organizací, a komerční firmy. V případě zájmu si je mohou zřídit i fyzické osoby, občané."

Dále hovořil Václav Koudele, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Plzeňského kraje, Petr Stiegler, ředitel sekce rozvoje služeb a eGovernmentu České pošty s. p., a Jan Dienstbier, Senior Project Manager, Telefónica O2. Odpolední semináře byly věnovány představení jednotlivých variant spisových služeb, praktickým ukázkám jejich práce a možného propojení na datové schránky.

Semináře se konají po celé České republice. Program každého ze seminářů je téměř identický, je tedy možné si vybrat ten nejbližší místu bydliště.

Podrobnosti naleznete na www.egovernment.cz/schranky a po kliknutí na vybraná města uvidíte program konkrétního semináře spolu s informacemi a registračním formulářem.

Vstup na semináře je zdarma.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


28. ledna 2009

Odkazy do noveho okna

Dopolední seminář

Dopolední seminář 

Detailní náhled

Jan Dienstbier,  O2

Jan Dienstbier, O2 

Detailní náhled

odpolední seminář

odpolední seminář 

Detailní náhled

Petr Stiegler, Česká pošta

Petr Stiegler, Česká pošta 

Detailní náhled

Prezentace datových schránek

Prezentace datových schránek 

Detailní náhled

Zdeněk Zajíček, NMV

Zdeněk Zajíček, NMV 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem