Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Datové schránky se představily také v Praze

„Cílem zavedení datových schránek je zejména rychlejší, spolehlivější a levnější poskytování služeb veřejné správy nejširší veřejnosti,“ řekl na tiskovém brífinku náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček.  

Datové schránky se dnes v budově Magistrátu hl. m. Prahy představily více než třem stovkám lidí. A to těm, kteří je od 1. července 2009 budou využívat povinně, tedy právnickým osobám a orgánům veřejné moci, ale i těm, kdo je budou využívat nepovinně – tedy fyzickým osobám a podnikajícím fyzickým osobám.
Pražská tisková konference byla součástí jednoho z řady seminářů, které připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s magazínem eGovernment. Vysvětlena zde byla problematika datových schránek ještě před tím, než vejde v platnost zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost používat datové schránky.
Na semináři o datových schránkách hovořil kromě náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka například Petr Stiegler, ředitel sekce rozvoje služeb a eGovernmentu České pošty s. p., Jan Dienstbier, Senior Project Manager společnosti Telefónica O2, Václav Koudele, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Plzeňského kraje a další.
 
 
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí
 
Odkazy do noveho okna

1. Publikum

1. Publikum 

Detailní náhled

2. Seminář k datovým schránkám

2. Seminář k datovým schránkám 

Detailní náhled

3. Seminář k DS

3. Seminář k DS 

Detailní náhled

4. Tisková konference

4. Tisková konference 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem