Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zbrojní průvodní list

Základní informace

Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz zbraně a střeliva je povolením k trvalému vývozu zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně mimo území České republiky. K jeho vydání je nutný souhlas státu, do kterého má být zbraň nebo střelivo do této zbraně vyvezena. Tím nejsou dotčeny postupy podle zvláštních předpisů (§ 44 odst. 1 zákona o zbraních).
  
Zbrojní průvodní list pro trvalý dovoz zbraně a střeliva je povolením k trvalému dovozu zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně na území České republiky. Tím nejsou dotčeny postupy podle zvláštních předpisů. Je současně souhlasem k nabytí vlastnictví ke zbraní kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně mimo území České republiky (§ 45 odst. 1 a 6 zákona o zbraních).
  
Zbrojní průvodní list pro tranzit je povolením dočasně dovézt, držet nebo nosit na území České republiky nebo provézt územím České republiky zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně. Tím nejsou dotčeny postupy podle zvláštních předpisů (§ 46 odst. 1 zákona o zbraních).
 
Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva je veřejná listina (§ 51 odst. 1 zákona o zbraních).


Odbor bezpečnostní politiky, 17.7.2009

vytisknout  e-mailem