Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jiří Komorous kmotrem "Kriminalistické balistiky"

Muzeum Policie ČR, 28. leden 2010 

 

Komentář k videu v textové podobě:

V Muzeu Policie ČR se dnes 28. ledna 2010 konal slavnostní křest knihy „Kriminalistická balistika“. Ta je lednovou novinkou na trhu odborných publikací a zároveň je to vůbec poprvé v československé a české historii, kdy vyšla monografie na toto téma. Kniha je určena hlavně studentům právních věd a kriminalistiky, soudcům, státním zástupcům, kriminalistům, policejním technikům, ale například i novinářům, kteří chtějí profesionálně komentovat trestně právní kauzy, při kterých se střílelo.
 
Bohumil Planka: „Kniha Kriminalistická balistika vznikla víceméně z potřeby nabídnout širší odborné veřejnosti informace o této vědní disciplíně, o řekl bych praktických dopadech a aspektech kriminalistické balistiky ať už pro trestní řízení, ale i daleko širší souvislosti, které jsou svázány s touto disciplínou.
 
Vznik a křest takto významné publikace vyvolal značnou pozornost a tak v muzeu policie nebylo téměř k hnutí. Každý koho tento obor jen trochu zajímá chtěl být u toho a knihu si ihned koupit. Což nebyl problém vzhledem k tomu, že vydavatel publikaci na akci nabízel a prodával dokonce s dvacetiprocentní slevou.
 
Vzhledem k tomu, že kniha je tak významná a její téma zasahuje velkou škálu vědních oborů bylo také hodně kmotrů. Mnoho štěstí knize společně popřáli nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, první náměstek ministra vnitra Jiří Komorous, ředitel pražského Kriminalistického ústavu Emil Vančo a prorektor pro vědu a výzkum Policejní akademie ČR Jiří Straus.
 
Jiří Komorous: „To je vlastně první ucelená publikace věnující se tomuto tématu a podle mého názoru teda nesmírně kvalitně zpracovaná a myslím si, že bude dobrým studijním materiálem nejen pro odborníky v policii či armády, ale že bude i pro fanoušky z té zbraňové oblasti velmi dobrou a čtivou knížkou, takže ji můžu jen doporučit ke čtení a prostudování.“
 
Publikace, kterou jistě ocení i lidé, kteří se jen o střelné zbraně zajímají, vyvolala v odborných kruzích skutečné nadšení. To bylo také znát z reakcí oslovených recenzentů, kteří chválou nešetřili.
 
Čestmír Šašek: „Je to ojedinělý dílo, to co se mu podařilo, to co dokázal  dát dohromady jako ucelenou část, která je určená jak pro širokou veřejnost, pro odborníky, tak pro laiky. Tu knížku, když si veme do ruky kdokoliv, koho to trošku baví, problematika zbraní a střeliva, tak musí být nadšenej, protože to je dílo, který obsahlo tak široký spektrum informací, které každý učitel, každý profesor, každý žák s chutí bude číst od začátku až do konce. Tak jako já, když jsem psal recenzi a musím se přiznat, že jsem ji četl dvakrát, tu knihu.“

vytisknout  e-mailem