Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výpis z rejstříku trestů lze nově získat kdykoliv, kdekoliv a zdarma

Držitelé datových schránek mají nově možnost získat kdykoliv a zdarma svůj výpis z rejstříku trestů. Novou službu v rámci aplikace CzechPOINT@home připravila ministerstva vnitra a spravedlnosti. 


Nová služba je bezplatně dostupná na Portálu veřejné správy www.gov.cz a je elektronickou obdobou výpisu, který je ale možné za poplatek 100 Kč získat v papírové podobě na kterémkoliv ze 7177 kontaktních míst veřejné správy Czech POINT. „Věřím, že si tato služba najde své zákazníky, stejně jako papírová verze na kontaktních místech Czech POINT. Možnosti elektronické komunikace nejen s veřejnou správou se budou postupně rozšiřovat, protože od 1. července tohoto roku musí všechny úřady podle evropského nařízení eIDAS přijímat elektronické dokumenty jako rovnocenné papírovým,“ řekl náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ICT Jaroslav Strouhal.

Možnost získat jednoduše, pohodlně a zdarma elektronický výpis z rejstříku trestů tak ocení např. mnozí statutární zástupci firem, které se ucházejí o veřejné zakázky, kdy je často jedním z kvalifikačních požadavků právě doložení výpisu z evidence rejstříku trestů fyzických osob. Výpis je možné získat vyplněním jednoduchého formuláře na Portálu veřejné správy v sekci CzechPOINT@home/Ostatní výpisy. K ověření identity dojde vyplněním přihlašovacích údajů k přístupu do datové schránky fyzické osoby. Během několika minut uživatel obdrží výpis v podobě přílohy datové zprávy.

Co je CzechPOINT@home?
CzechPOINT@home je internetové kontaktní místo na Portálu veřejné správy, kde mohou majitelé datových schránek využít řady služeb a získat zdarma řadu užitečných výpisů z veřejných i neveřejných registrů, např. výpis bodového hodnocení řidiče, přehled o využívání údajů u registru obyvatel, výpisy z živnostenského, insolvenčního nebo veřejného rejstříku nebo zde mohou udělit či odvolat souhlas s poskytováním údajů a jejich změn třetím osobám, např. bankám apod.Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem