Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření ministra vnitra Ivana Langera k dnešnímu rozhodnutí soudu, který potrestal fanouška zákazem vstupu na stadion

Pardubický okresní soud dnes ve zkráceném soudním řízení potrestal dalšího fanouška. Ten z okna vlaku hodil skleněnou láhev po člověku, který stál na nástupišti. Za tento incident dostal čtyři měsíce vězení s podmínkou. Po dobu dvouleté podmínky nesmí polský fanoušek Baníku navštívit žádné fotbalové utkání v Česku nebo skončit na záchytce. 

"Dnešní rozhodnutí soudu velmi vítám. Zkrácená řízení mají okamžitý a rychlý efekt. Nejen trest, ale i rychlost trestu má na chuligány odstrašující vliv. Jakkoli řešíme dlouhodobě neřešený problém,  jakkoli to bude tvrdý boj, tak přístup, postavený na jasně definované odpovědnosti každého subjektu, je správný. Máme zákonný rámec a díky němu fotbalové kluby, Policie ČR a další zúčastněné subjekty mají maximum možností, jak zajistit bezpečnost nejen stadionech. Boj proti diváckému násilí je naším společným cílem," sdělil ministr vnitra Ivan Langer.

Soud již koncem února potrestal pět fanoušků za řádění na fotbalovém utkání v Brně. Tři výtržníci budou muset vykonat veřejně prospěšné práce, čtvrtý původem z Polska byl vyhoštěn na pět let z České republiky. Pátý zadržený fanoušek byl odsouzen ke čtyřem měsícům vězení.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


12. března 2009

vytisknout  e-mailem