Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření Ministerstva vnitra k údajné nefunkčnosti datových schránek

V úterý 16. července 2013 se v médiích objevily zprávy, že byl kolem 16. hodiny informační systém datových schránek nedostupný, resp. mimo provoz, a nebylo tedy možné jeho prostřednictvím odeslat rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze tří bývalých poslanců (viz text serveru iDnes „Proč se propouštění exposlanců řeší večer? Selhaly datové schránky“). 

Konstatujeme, že tato informace není pravdivá. Informační systém datových schránek neselhal, jak tvrdila média, naopak byl jak v uvedené době, tak i nadále ve všech svých parametrech plně funkční. K žádnému omezení provozu tedy během včerejšího dne nedošlo a žádné informace o problémech s provozem datových schránek nemáme ani od uživatelů.
 
V uvedenou dobu, konkrétně mezi 15:30 a 16:30 hod., kdy dle informací v médiích datové schránky nefungovaly, odeslali uživatelé datových schránek bez jakýchkoliv problémů celkem 10 806 datových zpráv. Není tedy pravdou, že byl informační systém datových schránek pro uživatele nedostupný a že jím nebylo možné datové zprávy odesílat.
 
Pokud měli někteří uživatelé či instituce problémy s přístupem k datovým schránkám, pak byly tyto problémy mimo informační systém datových schránek na straně konkrétního klienta.
 
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem