Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa - obsah čísla 23/2009

Veřejná správa 23/2009Veřejná správa 23/2009
Číslo 23 vyšlo 12. listopadu 2009. Zájemci o úplné znění textů si mohou čtrnáctideník Veřejná správa objednat na emailu verejna.sprava@moraviapress.cz nebo faxu: 519 321 417. Objednávka ke stažení (xls, 16 kB).  

Nové číslo časopisu Veřejná správa mimo jiné přináší:

 • Města, obce
  Samosprávy se musí domluvit mezi sebou
  Ing. Alena Nohejlová, Senát PČR
  Pod záštitou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky uspořádala jeho Stálá komise pro rozvoj venkova seminář k výkonu přenesené působnosti státní správy a rozpočtovému určení daní.

 • O lidech s lidmi
  Vladimír Heger
  Již pošesté rozhodovala porota o vítězích v soutěži „O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie a spolupráci s NNO.“ Soutěž pořádá Centrum pro komunitní práci za finanční podpory Evropské unie a Visegradského fondu a pod záštitou Ministerstva vnitra a Ministerstva životního prostředí.

 • Dostupnost kontaktních míst veřejné správy na obecních úřadech
  odbor územní veřejné správy, Ministerstvo vnitra
  Jedním z cílů reformy veřejné správy, která byla odstartována v devadesátých letech dvacátého století, bylo přiblížit veřejnou správu občanům. Za účelem dosažení tohoto cíle byl v minulých letech spuštěn projekt Czech POINT. Úspěšnost projektu závisí na jeho dobré dostupnosti v území.

 • Anketa
  Podpora vzdělávání

 • Konzultace
  Sdělení odboru dozoru a kontroly MV ČR

 • Vyhledávání informací v prostředí Internetu
  Ing. Vilém Sklenák, CSc., VŠE Praha
  J. L. Borges v povídce Babylónská knihovna hovoří o fiktivní instituci, v niž je soustředěno vše, co kdy bylo nebo bude napsáno. K tomuto bohatství nejsou žádné přístupové metody. Povídka byla napsána v roce 1941, ale v mnohém lze spatřovat podobnost se současným webem.

 • Evropská unie
  Evropská jazyková cena LABEL
  Ing. Jitka Valchářová, Mgr. Jan Trnka, NAEP
  Podpora mnohojazyčnosti je součástí evropské politiky již od doby Římských smluv, nicméně až v posledních letech se jedná o strategickou a systematickou podporu. Dokladem toho je i fakt, že od roku 2007 se mnohojazyčnost stala zcela samostatnou oblastí politiky EU – vznikl Direktorát pro mnohojazyčnost, který spadá do kompetencí eurokomisaře Leonarda Orbana.

 • Nabídka studijních návštěv

 • Dobrá praxe
  Liberecký kraj: Podpora odborného vzdělání
  Zuzana Junková, KrÚ Libereckého kraje
  Liberecký kraj, který vždy byl a zůstává významným průmyslovým centrem včetně souvisejícího odborného školství, se rozhodl podpořit zájem o studium technických oborů. Vzdělání přispívá ke konkurenceschopnosti a mělo by zahrnovat i gramotnost pro trh práce. Mezi zájemci o profesi v tomto odvětví by mohl být větší podíl žen.

 • Rozvoj města: Kopřivnický CVRKot
  Ing. Mgr. Lucie Petříčková, MÚ Kopřivnice
  O zaměření kopřivnického projektu CVRKot napovídá mnohé již rozšifrování jeho názvu – ten je totiž zkratkou pro „Celoživotní vzdělávání pro další rozvoj Kopřivnice“. Hlavním cílem CVRKotu je vytvoření podmínek pro realizaci vize celoživotního vzdělávání v Kopřivnici a na Kopřivnicku.

 • Téma
  Byrokracie není sprosté slovo, prohlásil premiér
  Na říjnový seminář o stavu české veřejné správy pozval europoslanec Edvard Kožušník, který stojí v čele think-tanku eStat.cz, Jana Fischera. Ten je jako statistik aktivním spolupracovníkem zmíněného projektu.
   

 • Heraldika
  Knovíz (Středočeský kraj)

 • Příloha
  Operační program rozvoj lidských zdrojů. Analýza rozdělení podpory v krajích České republiky
  Mgr. Radek Kozák

 Foto na titulu - Liberec: Radoslav Bernat

vytisknout  e-mailem