Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa č. 22 / 2013

Vyšlo 7. 11. 2013 

Veřejná správa 22 / 2013

Vyšlo  7. 11. 2013
Obálka 22 / 2013

 

Dopisy
Města přátelská seniorům
 
Zpravodajství
Vláda: Dočerpat eurofondy
Podpora bydlení na příští období
Nový národní program Revit
95. výročí vzniku Československa
 
Rozhovor
Potřebujeme stabilní prostředí
Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR
Turisté nevyžadují vždy maximální luxus, ale zaujmete je nápaditostí, kvalitou a originalitou surovin a také příběhem, který často stojí třeba i za recepturami našich babiček. Důležitá je rovněž vstřícnost a vlídnost k zákazníkovi a ta u nás často ještě chybí.
 
Anketa
Kvalita a Mystery shopping
Knihovníků jsme se zeptali, jaké výsledky přineslo hodnocení formou mystery shoppingu. Změnili na základě toho služby? Jaké další metody průzkumů uplatňují? Jak často je používají ke zjištění zpětné vazby?
 
Rozhovor
Design, mobilní technologie, ovládání hlasem
Evžen Vaněk, porotce Webparády a webdesignér
Tvůrci stávajících prezentací budou určitě více čerpat z prostředí mobilních telefonů a nechají se inspirovat jejich ovládací technologií, strukturou a jednoduchostí. Dochází tím také k unifikaci prezentací, takže responsive design bude správně zobrazovat informace na jednotlivých prostředcích, ale už je nebude tak dramaticky měnit, jako tomu bylo doposud. V popředí zájmu ale pořád zůstává obsah.
 
Knihovna žádoucí? Ptejte se na přání a experimentujte
Ladislava Zbiejczuk Suchá
Těší mě, že knihovny hledají svoji identitu, jak komunikovat s uživateli. Líbí se mi, jakým způsobem k tomu přistupuje například Moravská zemská knihovna nebo knihovna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Velmi dobrý styl komunikace má také Městská knihovna Prostějov. Přitom to není ani tak o formě, zda kontakt probíhá online, či nikoliv, ale záleží na samotné komunikaci, to znamená, musím si ujasnit, s kým mluvím a co dotyčný potřebuje slyšet.
 
Dobrá praxe
Vlastenectví na vzestupu
Jaroslav Krábek
Počátkem října byly již poosmé pořádány Moravské slavnosti. Uskutečnily se pod tradičním názvem Den za Moravu v centru Brna.
 
Umět se dívat jinou optikou
Jiří Chum
V naší zemi je více než 150 tisíc osob na vozíku. Mohou nalézt uplatnění ti z nich, kteří dokončují vysokoškolské studium?
 
Konzultace
Úkoly obce při ochraně veřejného pořádku a svého majetku
Martin Linhart, Ivo Chauer, Jan Bartošek
Přinášíme stanovisko odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra k zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v působnosti obcí soukromoprávními subjekty (soukromými bezpečnostními službami).
 
Jak získat a udržet mladé lidi v týmu?
Zlata Houšková
Naše společnost stárne. Seniorů přibývá, ale zdá se, že společnost a zejména média tuto skutečnost neberou příliš na vědomí. Naopak na první pohled, jako by každý, komu je přes 35, už byl za zenitem, a s tím, kdo překročil padesátku, už se snad ani vážně nemá počítat. A tak leckde mezi skupinami či jednotlivci mladými na straně jedné a těmi dříve narozenými na straně druhé vznikají kontroverze typu „no jo, ti mladí, všechno by chtěli hned, ale práce jim nevoní“ versus „no jo, 50plus, ty už nic jiného nezajímá, jen jak dožít do důchodu“ … Podobné konflikty či alespoň debaty a výměny názorů známe z praxe všichni.
 
Analyzujte, síťujte a mistrovsky zakončujte
Ivana Jungová
Jakým způsobem zavádět a propagovat nové služby? Zamýšlel se nad tím Service Design Meetup o inovacích ve veřejných službách, uskutečněný 9. října v Brně.
 
Zahraničí
Vůbec není vyhráno!
Čtvrtletní zpráva ukazuje na křehkost hospodářského oživení a přetrvávající rozdíly v rámci hospodářské a měnové unie.
 
Projekty
Parádní web vrcholí
Ivana Jungová
Redakční soutěž nabírá na obrátkách, v minulém čísle již byl představen vítěz Webparády, kterým se staly Křtiny, a nyní si představme kandidáty na další ocenění.
 
Historie
Barvy a znaky státnosti
Zuzana Pacinová
Podle dnes platné Ústavy jsou součástí oficiální státní symboliky České republiky velký a malý státní znak, státní barvy, státní vlajka, vlajka prezidenta republiky, státní pečeť a státní hymna. Státní symboly se v průběhu existence naší státnosti proměňovaly.

 

vytisknout  e-mailem