Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

EUPAN Sociální dialog

Pracovní skupina Sociální dialog byla ustavena na základě ministerské rezoluce ze dne 22. června 2007 během německého předsednictví. Vychází z rezoluce generálních ředitelů a náměstků ministrů zodpovědných za oblast veřejné správy v zemích EU, ve které je uvedeno, že jejím hlavním cílem je „zlepšovat evropský sociální dialog v ústředních orgánech veřejné správy a provést komplexní test praktických dopadů posíleného a strukturovaného neformálního sociálního dialogu“. 

V aktuálním Střednědobém programu generálních ředitelů veřejné správy členských zemí EU na léta 2008-2009 („EUPAN Mid Term Programme“) byla problematika sociálního dialogu dále rozpracována do prioritních témat a bylo stanoveno tzv. dvouleté testovací období. Vznikla autonomní pracovní skupina Sociální dialog, která je úzce propojena s programem pracovní skupiny Human Resources a na jejíž činnosti se rovněž podílí TUNED(Trade Unions´ National and European Administration Delegation).
 
Vzhledem k tomu, že ČR bude spojovat francouzské a švédské předsednictví, jeví se jako nutné zvolit aktivní přístup v propojení aktivit v dané oblasti. Dopad účasti ČR v této pracovní skupině spočívá v aktivním zapojení do tzv. osmnáctiměsíčního programu F-CZ-SVE PRES. Jeho přínos bude spočívat v hlubším rozpracování dvou vybraných témat: Work-related stress a Planning for change.
 
Na závěr francouzského PRES (prosinec 2008) bude vypracována tzv. I. hodnotící studie k problematice sociálního dialogu ve veřejné správě a koncem roku 2009 (na závěr švédského PRES a rovněž na závěr „EUPAN Mid Term Programme“ na léta 2008-2009) bude zpracována závěrečná studie, jejímž úkolem bude vyhodnocení dvouleté testovací fáze sociálního dialogu včetně nastavení dalšího směřování této pracovní skupiny.

vytisknout  e-mailem