Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Národním archivu se koná mezinárodní konference k digitalizaci archivů

V Národním archivu se ode dneška, 12. března 2019, koná 23. ročník mezinárodní konference Archivace záznamů z digitálních systémů (Archivierung von Unterlagen aus digitalen Systemen). Vůbec poprvé se v České republice při každoročním středoevropském setkání odborníků k problematice eGovernmentu a digitální archivace prezentují a diskutují nové postupy a zkušenosti při provozu digitálních archivů, elektronické spisové služby, elektronizace úředních agend nebo aktuálních trendů při zpřístupňování archiválií v online prostředí. 

„S nástupem nového tisíciletí dochází v archivnictví k podstatným změnám. Elektronizace státní správy a celé společnosti vytváří nový druh nosiče informací  elektronický dokument. Digitální archivnictví a digitalizace archiválií se stávají přirozenou součástí archivnictví jako celku, které tuto novou realitu, před níž je postaveno, musí postupně vstřebat. Zapojení a působení Národního archivu v Praze do prestižní mezinárodní platformy Archivace záznamů z digitálních systémů, která již více než 20 let udává tempo v oblasti archivace elektronických dokumentů, hodnotím velmi pozitivně. Jsem velice rád, že organizací výroční konference byl pověřen právě náš archiv. V pražské konferenci spatřuji šanci zapojit české specialisty z oblasti digitální archivace do stavění mostů mezi odborníky, výzkumníky, univerzitním prostředím, byznys prostředím a veřejným sektorem na světovém poli,“ sdělil náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna.

Letošního setkání v Praze se účastní 180 zástupců německých, rakouských, švýcarských, maďarských, slovenských a českých zástupců národních, zemských/kantonálních, městských, mediálních a specializovaných archivů včetně expertů z akademických institucí a IT sektoru.

Expertní platforma německy mluvících zemí Archivierung von Unterlagen aus digitalen Systemen (Archivace záznamů z digitálních systémů) vznikla v roce 1997, Národní archiv zde zastupuje české archivnictví od roku 2014.


 

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem