Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ústřední krizový štáb se připravuje na vakcinaci obyvatelstva

Dnes opět zasedal Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) a řešil především přípravu na vakcinaci obyvatelstva proti covidu-19. V gesci ÚKŠ bude zejména logistika a spolupráce s kraji. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o dnešním jednání ÚKŠ, který se věnoval aktuální situaci, přípravě na očkování obyvatelstva proti covidu-19 a pomoci Česka v zahraničí. „Situace se zhoršuje, a pravidla se proto budou muset zpřísnit. Znovu opakuji, jediný způsob, jak zabránit nárůstu nemocných, jsou karanténní opatření a omezení kontaktů mezi lidmi,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že se situace zhoršuje všude v Evropě.

Dlouhodobější změnu k lepšímu přinese dle ministra vnitra vakcinace, kterou připravuje Ministerstvo zdravotnictví. Ústřední krizový štáb v této souvislosti funguje jako spojka mezi centrálními úřady a kraji, řeší logistiku a využití zdravotnické infrastruktury jednotlivých krajů. „Situaci zlepší masivní vakcinace. Příští úterý bude velká videokonference s hejtmany a zástupci vlády. Stát nakoupí další zdravotnický materiál,“ doplnil předseda ÚKŠ s tím, že půjde především o jehly, injekční stříkačky a další věci potřebné k samotné vakcinaci.

ÚKŠ také projednával pomoc v podobě ochranných prostředků ze zásob Ministerstva vnitra pro Ukrajinu, Bělorusko, Kosovo a Černou Horu, kterou včera schválila vláda (více zde).

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem