Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reakce na reportáž České televize s názvem "Věděla Vlasta Parkanová o sedmadvacetimilionové provizi za armádní Tatrovky?"

Dne 11. června 2008 odvysílala Česká televize v hlavní zpravodajské relaci a následně i na stanici ČT 24 reportáž pod názvem "Věděla Vlasta Parkanová o sedmadvacetimilionové provizi za armádní Tatrovky?" V úvodu reportáž konstatovala, že "Ministerstvo obrany vědělo už před rokem o provizní smlouvě", podle které dostane bývalý voják Pavel Stošek za prosazení právě těchto aut provizi sedmadvacet milionů korun. Reportáž se dále zabývala tím, že informaci resort neposkytl ani poslancům, ani protikorupční policii. Své tvrzení opírala o vyjádření tiskového mluvčího Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, který uvedl, že tento útvar neobdržel žádné trestní oznámení a o věc se začal zajímat na základě informací z dostupných zdrojů. 

Odvysílaná reportáž se však zakládala na nekompletních informacích. Dotaz redaktora směřoval pouze k ÚOKFK, který skutečně věc nepřijal a také ji neprověřoval.

Ministerstvo obrany podalo v lednu 2007 oznámení s podezřením z trestné činnosti při zadávání zakázek pro Armádu České republiky, které souviselo s nákupem vojenských vozidel. Věc byla prověřována v rámci Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Vzhledem k tomu, že nebylo zjištěno podezření z trestné činnosti, byla věc koncem března odložena.

  

pplk. Mgr. Pavla Kopecká

  

vytisknout  e-mailem