Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce ukončila akci "KABELKA"

Inspekce Policie České republiky zakončila akci "KABELKA" a zadržela 3 policisty Krajského ředitelství Policie České republiky hl. m. Prahy, Obvodního ředitelství Praha I z místního oddělení Benediktská, kteří jsou podezřelí z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, zpronevěra a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

Podezřelí policisté v létě letošního roku převzali během výkonu služby v jedné restauraci v centru Prahy od obsluhy restaurace nalezenou dámskou kabelku s osobními doklady, platební kartou a dalšími věcmi. Celý nález řádně nezadokumentovali a vše si ponechali pro vlastní potřebu. Vlivem mediální kampaně týkající se testování poctivosti policistů novináři v souvislosti s fiktivními nálezy peněženek, se tito podezřelí policisté pokusili zbavit uvedených věcí. Krátce na to, byla kabelka včetně části věcí nalezena a zajištěna pracovníky inspekce. Při prošetřování vyšlo najevo, že obdobně s nalezenými věcmi nenakládali podezřelí policisté poprvé.

Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelých policistů a vedení Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha I bylo vyrozuměno o protiprávním jednání svých podřízených.

  

pplk. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí
tel.č. 603 190 937

  


2. prosince 2010

vytisknout  e-mailem