Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Etický kodex Radka Johna přijala další tři ministerstva

Ministr vnitra Radek John dnes zopakoval svoji výzvu, aby ministerstva, státní správa a samospráva dobrovolně přijala "Etický kodex zaměstnanců ve veřejné správě". Ministr John chce jít ostatním úřadům příkladem. 

"V tuto chvíli již některá ministerstva reagovala a dobrovolně nový etický kodex přijala. Konkrétně se jedná o Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo dopravy," uvedl ministr vnitra.

Zásady etického kodexu představují souhrn základních, obecných hodnot a principů etického chování, které ctí každý, kdo plní úkoly veřejné správy, tedy zaměstnanec. Jedná se mimo jiné o nestrannost, objektivitu, rychlost a efektivnost či jednání bez předsudků. Kodex tak vytváří základ pro důvěru veřejnosti ve veřejnou správu. Jeho vznik byl inspirován obdobnými materiály v členských zemích EU. Nejedná se o žádnou novinku, etické kodexy existují, ale tento je obecným předpisem pro celou veřejnou správu, s aplikací na novodobé instrumenty protikorupčních jednání a možných střetů zájmů.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


1. prosince 2010

vytisknout  e-mailem