Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tenisové Australian Open pohledem Olympu Centra sportu Ministerstva vnitra. Jsme na vás pyšní!

Úvodní grandslam sezony pomalu vrcholí. Neúprosný postupový pavouk tenisového svátku v Austrálii se znatelně tenčí a českých vlaječek v něm již bohužel mnoho nevlaje. I tak ale máme být na co hrdí! Teprve sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová procházela jednotlivými koly jako nůž máslem a zastavila ji až Chorvatka Vekičová v osmifinále. Jen o čtyři roky starší Jiří Lehečka to dotáhl ještě o kousek dál. Světová čtyřka Tsitsipas už však byl ve čtvrtfinále i nad jeho síly. 

Když si rodák z Mladé Boleslavi hned v prvním kole slavného Australian Open jednoznačně poradil s bezmála o padesát míst lépe postaveným Chorvatem Čoričem 3:0, mnohým se tajil dech. Jenže to byl teprve začátek spanilé jízdy Jiřího Lehečky betonovým grandslamem v Melbourne. Další na řadě byl Američan Eubanks, poté dvanáctý hráč světového žebříčku ATP Brit Norrie, se kterým si Lehečka střihl nefalšovanou pětisetovou bitvu trvající přes tři hodiny, a následně si podal opět v maratonském utkání světovou sedmičku z Kanady Felixe Auger-Aliassimea. Už tento heroický výkon by jistě stačil k zaslouženému uznání, jenže Lehečka byl odhodlaný potrápit i slavného Řeka Tsitsipase. Tedy muže číslo čtyři světového tenisu, kterému chtěl oplatit porážku z loňského turnaje v Rotterdamu.

Ve čtvrtfinále úvodního turnaje velké čtyřky se však ukázaly zkušenosti urostlého Řeka a Lehečkových osm nevyužitých brejkbolů znamenalo, že se svého snu o vylepšení grandslamového maxima zde u protinožců nedočká. Nakonec podlehl Tsitsipasovi 3:6, 6:7 a 4:6. Celý Olymp CS MV je ale na něho za tuto fantastickou prezentaci nadmíru pyšný. Děkujeme, Jirko!

Velké díky patří i Lindě Fruhvirtové, která svůj debut na Australian Open zakončila až v osmifinále! Dokráčet takhle daleko v pouhých sedmnácti letech je naprosto úžasné a s přihlédnutím k faktu, že loni touto dobou náležela rodačce z české metropole ve světovém žebříčku příčka ve spodních patrech třetí stovky, jde o jasný důkaz, že se má český tenis v nadcházejících letech jistě na co těšit. My už se nemůžeme dočkat! Jen tak dál, Lindo!

Foto: instagram.com/leheckajiri, instagram.com/lindafruhvirtova

Odkazy do noveho okna

Jiří Lehečka_Melbourne

Jiří Lehečka_Melbourne 

Detailní náhled

Linda Fruhvirtová

Linda Fruhvirtová 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem