Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Střelecký závod „Jarní pohár“ Trnava 23.-25. 3. 2012 - Střelnice Štrky

O víkendu ve dnech 23.-25. 3. proběhl na slovenské střelnici Štrky v Trnavě „Jarní pohár“ v brokové střelbě. Z oddělení brokové střelby Brno se s výjimkou Ivo Hilšera, který startoval v soutěži SP v Americe, zúčastnili všichni sportovci instruktoři a také smluvní sportovci.

V sobotu v 9:00 padly první rány závodu. Na programu byly 3 položky – 75 terčů, pro muže a juniory první den závodu. Po odstřílení základní části následovalo finále žen. Na skeetu je třeba vyzdvihnout výsledek juniorky Jitky Peškové 66+24 ve finále, který znamenal vítězství kategorie žen! Na trapu se výborně zastřílenou finálovou položkou dotáhla Rozálie Vojkůvková až na druhou příčku. Iveta Loosová obsadila třetí příčku s nástřelem 66+15 po rozstřelu. Neděle znamenala pro  muže a juniory dalších 50 terčů závodu.

Na skeetu je třeba zmínit špičkové výsledky mužů:

1. Jakub Tomeček       123+24
  2. Jiří Kaláb                  122+25
  3. Luboš Rychlík         121+24
  4. Aleš Hutař                122+23
  5. Tomáš Nýdrle          121+24

Na trapu v mužské kategorii obsadil Jiří Gach s nástřelem 119+20 4. místo, v  juniorech na 2. místě se umístil Jan Borkovec  117+21 a 3. místo patřilo Vladimíru Štěpánovi 118+19 v osobním rekordu.

Po všechny tři dny panovalo slunečné počasí, jen v neděli se přidal vítr, což mělo vliv na lety terčů. Závod měl přípravný charakter před následujícími nominačními závody před mistrovstvím Evropy.