Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sportovec Ministerstva vnitra 2010

9. 11. 2010, Praha, Vinohrady 

Komentář k videu v textové podobě:

Ministerstvo vnitra zná své sportovce roku 2010. V Majakovského sále Národního domu na Vinohradech vyhlásilo deset nejlepších sportovců a uvedlo nového člena do síně slávy. Celou akci bedlivě sledoval a některé z ocenění také předal ministr vnitra Radek John, pro kterého bylo celé setkání velmi příjemné a inspirativní.
 
Radek John: „Nejúžasnější je stát s deseti šampionama, já jsem bohužel musel zpívat They are the Champions, ale ty lidi to jsou dynama, jsou tak nabitý a když se mluví třeba o prevenci drogový, no tak tohle jsou ty příklady. Je velká radost bejt s takovejdlema lidma v jednom sále a já doufám ,že předvedou i v příští sezóně to, co letos, a udělají nám radost. A už letos nám udělali velkou radost.“
 
Mezi deseti nejlepšími sportovci roku se objevili například zápasník Marek Švec, který vybojoval páté místo na mistrovství světa ve váhové kategorii do 120 kilogramů, rychlobruslařka Kateřina Novotná, která z mistrovství Evropy přivezla tři zlaté medaile, nebo tenistka Petra Kvitová, které se podařilo probojovat až na třetí místo ve Wimbledonu.
 
Trofej nejcennější si nakonec stejně jako před rokem odnesla lyžařka Šárka Záhrobská, která z olympiády v kanadském Vancouveru přivezla bronz.
Šárka Záhrobská: „Tak úspěchu si velmi cením, samozřejmě, a že se mi podařilo obhájit prvenství z loňského roku a ještě navíc v tak silné konkurenci, která tady dnes byla.“
 
Součástí večera bylo také uvedení nové osobnosti do síně slávy. Tentokrát byla oceněna gymnastka Věra Čáslavská. Jejímu uvedení do síně slávy předcházel okamžik, který pravděpodobně vstoupí do historie. Radek John se totiž jako první představitel státu omluvil Věře Čáslavské za to, jak se k ní tehdejší Československo zachovalo po jejím návratu z úspěšné olympiády v Mexiku z roku 1968, kde vybojovala čtyři zlaté medaile.
 
Radek John: „Tak já jsem hlavně šokovanej, že se nikdy nikdo neomluvil, že vlastně to trvalo 21 let, že na to nikdo nemyslel. To byla ta divná doba, kdy sportovci, a to není jenom případ Věry Čáslavský, byli potlačovaný i proto, že byli úspěšný, že měli možná nějaké dolary, že viděli, jak to je ve světě a mohli srovnávat, tudíž byli nebezpeční. A vlastně k těm sportovcům, k těm opravdu špičkovejm, úžasnejm hrdinům jsme se chovali hrozně špatně, takže já jsem byl hrozně rád, že můžu tudle omluvu vyslat, a patří nejen Věře Čáslavský ale všem sportovcům, kerý po šedesátym osmym měli problémy."
Věra Čáslavská: „Toto, jako že se odehrálo zde na podiu, tak si myslím, že to je hodně významný, protože si mnozí lidé uvědomí vlastně, jak to dřív bylo a že vlastně jak se říká lidově za dobrotu na žebrotu, že jo. Já jsem viděla vlastně největší počet svým medailí tady pro Rudou hvězdu a vlastně za to, že jsem udělala ty medaile, tak mě vodtamtud vyhodili."

vytisknout  e-mailem