Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

8. ročník soutěže Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem 2014

Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s Alternativou 50+, o.p.s., Fórem 50%, o.p.s. a Gender Consulting, s.r.o. již od roku 2007. Cílem soutěže je monitoring a podpora zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principů gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy v České republice.

Soutěže se může zúčastnit jakýkoli úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni. V případě zájmu prosíme o odeslání vyplněného dotazníku do 31. března 2014. Vyplněné dotazníky lze odeslat e-mailem na adresu eva.ferrarova@mvcr.cz nebo poštou na adresu: PhDr. Eva Ferrarová, Ph.D., odbor personální, Ministerstvo vnitra ČR, Nad Štolou 3, 170 00 Praha 7. Bližší informace o soutěži lze získat na telefonním čísle 974 832 018.

Výběrová komise v  květnu 2014 vyhodnotí dotazníky přihlášených obcí a krajů na základě kritérií stanovených pro příslušné kategorie (obce I, II III a krajské úřady) a udělí ocenění Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem prvním třem umístěným úřadům v každé kategorii.

Slavnostní předání ocenění nejlepším vybraným úřadům proběhne v červnu 2014 na konferenci "Rovné příležitosti", kterou každoročně pořádá Ministerstvo vnitra spolu s partnerskými organizacemi.

Pozvánka a program

  • Pozvánku na konferenci a konferenční program najdete zde (pdf, 139 kB)

  

Zpráva z 8. ročníku soutěže Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem 2014

Ve čtvrtek 5. června 2014 se v konferenčním sále Ministerstva vnitra v Praze na Letné po roce opět uskutečnila konference "Rovné příležitosti", tentokrát s podtitulem Města a obce pro všechny. Součástí konference bylo také vyhlášení vítězných úřadů v rámci již osmého ročníku soutěže Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem.

V rámci soutěže Úřad roku "Půl na půl" jsou pravidelně hodnoceny obce a úřady, které nejlépe splňují požadavky rovných příležitostí pro muže a ženy nebo vycházejí vstříc znevýhodněným skupinám obyvatel. Odborná porota rozdala ceny dvanácti nejlepším ve čtyřech kategoriích. "Velice příjemně nás překvapil počet úřadů, které se naší soutěže zúčastnily," komentovala ve svém příspěvku letošní ročník ředitelka pořádajícího personálního odboru Anna Doležalová a dodala: "Je vidět, že představitelé samosprávy problematiku rovných příležitostí a slaďování osobního a pracovního života vnímají jako důležité téma."

Pořádající Ministerstvo vnitra ve spolupráci se společnostmi Gender Consulting, s. r. o., Forum 50 % a Alternativa 50+ se na letošní konferenci zaměřilo především na problematiku podpory rodinné politiky radnic a zaměstnavatelů z oblasti veřejné správy. S příspěvkem k problematice rovných příležitostí se zaměřením na prorodinnou politiku v praxi úřadu vystoupila Olga Jandová, tajemnice úřadu městské části Praha 22, bytovou politiku z pohledu rovných příležitostí nastínil Matěj Stropnický, zástupce starostky pro oblast bydlení městské části Praha 3.
 

Soutěžní kategorie a jejich vítězové

  • Obce I. typu: obec Kamýk nad Vltavou, obec Otice, město Kunovice
  • Obce II. typu: Městský úřad Fulnek, Městský úřad Studénka, Městský úřad Jílové u Prahy
  • Obce III. typu: Úřad městské části Praha 18, Magistrát města Mostu, Úřad městské části Praha 22
  • Krajské úřady: Krajský úřad Kraje Vysočina, Krajský úřad Zlínského kraje, Krajský úřad Královéhradeckého kraje
     

Jednotlivé prezentace:

  

vytisknout  e-mailem