Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář „Falešná obvinění ze sexuálního násilí v rodině a související následky“

Dne 8. prosince 2016 pořádal odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra, ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl.m. Prahy odborný seminář na téma „Falešná obvinění ze sexuálního násilí v rodině a související následky“. Seminář byl určen pro specialisty Policie ČR, pracující na problematice mládež – mravnost, státní zástupce, odborné pracovníky krajských úřadů a městských částí Prahy a neziskové organizace.

Lektory semináře byli erudovaní odborníci z oblasti psychologie – klinické, dětské, soudní znalci, lékaři, kteří představili prezentace na velmi zajímavá témata:

  • okolnosti vedoucí k falešným obviněním ze sexuálního zneužívání
  • posttraumatická stresová porucha u dětí
  • falešná a smíšená obvinění CSA
  • děti sexuálně reaktivní
  • následky falešných nařčení ze sexuálního násilí
  • pohled dětského gynekologa na problematiku sex. násilí
  • kazuistiky – falešně pozitivní sexuální zneužívání

     

Seminář zahájili zástupce ředitele odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Mgr. Radek Šubrt a náměstek ředitele Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy plk. JUDr. Ivan Smékal. V úvodu vystoupil také vedoucí oddělení preventivních programů, dobrovolnické služby a lidských práv odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality JUDr. Michal Barbořík.

V rámci této spolupráce se jedná již o třetí seminář, který se zabývá problematikou sexuálního násilí. V loňském roce se konal seminář na téma „Oběti sexuálního násilí a trauma“ a v roce 2014 seminář „Přetrvávající mýty v oblasti sexuálního násilí na ženách a dětech“. Všechny semináře byly velmi kladně hodnoceny zúčastněnými odborníky. Doufáme proto, že seminář zabývající se touto závažnou problematikou bude realizován i v příštím roce.

Zpracovala:
Mgr. Iva Fürbacherová

 

 

vytisknout  e-mailem