Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Šance pro APK v Blatné

Město Blatná využilo možnosti získat finanční prostředky z projektu veřejně prospěšných prací Úřadu práce a od 1. prosince 2015 přijalo nového zaměstnance na pozici asistenta prevence kriminality Městské policie Blatná na dobu 12 měsíců.

Do pracovní náplně nového asistenta patří především pomoc při dohledu v oblasti veřejného pořádku, dohled nad bezpečností u přechodů pro chodce, pomoc při ochraně a bezpečnosti osob a jejich majetku. Asistent doplňuje služby strážníků městské policie. Spokojenost s činností přijatého mladíka a výborná spolupráce s Úřadem práce - ochota a především pružnost kontaktního pracoviště ve Strakonicích - vedly Město Blatná k podání žádosti o další pozici APK a od 7. března 2016 nastoupil druhý asistent. 

Náklady na ošacení, část mzdových prostředků a proškolení nových zaměstnanců jsou hrazeny z rozpočtu města, převážná část mzdových prostředků je hrazena z příspěvku Úřadu práce. Hlavní motivací pro zřízení pracovních míst APK nebyla úspora finančních prostředků, tou byla především šance dát práci mladým lidem po ukončení studia a personální posílení městské policie.

Bc. Kateřina Malečková, starostka města Blatná

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem