Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reakce na článek v deníku Právo: Služební zákon dělá zmatky v tiskových odborech

V článku byla uvedena informace, že zaměstnanci odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra nevědí, zda se jich přechod pod služební zákon týká či ne. 

„To, který z – dikce zákona o státní službě (ZSS) – „dosavadní zaměstnanec“ služebního úřadu, tj. i ministerstva, přejde do režimu státní služby, vyplývá ze ZSS a jeho prováděcích předpisů – nařízení vlády o katalogu správních činností, nařízení vlády o pravidlech organizace služebního úřadu a z nařízení vlády o oborech služby. Na základě těchto prováděcích předpisů byl připraven návrh systemizace služebních míst a návrh systemizace pracovních míst za všechny služební úřady – v resortu MV jsou to i státní oblastní archivy a Správa základních registrů. Tyto návrhy vycházely z podkladů vedoucích zaměstnanců, kteří za danou agendu odpovídají. Z podkladů k systemizaci je tedy jasné, které pracovní pozice na odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra budou spadat pod služební zákon a které pod zákoník práce. Nepochybně se tedy pozná, koho se přechod pod služební zákon týkat bude a koho ne, včetně toho, v jaké platové třídě a s jakou činností zaměstnanec buď přechází do státní služby, nebo zůstává v režimu zákoníku práce. Návrh systemizace je kompletně připravený, předložený sekcí pro státní službu a nyní se projednává s Ministerstvem financí a se sekcí pro státní službu. Po schválení vládou budou všichni zaměstnanci adresně informováni o svém statusu a ti, kterých se to týká, budou mít čas do konce srpna požádat o přijetí do služebního poměru. Rovněž do této chvíle jsou všichni zaměstnanci řádně informováni v rámci interní komunikace, za kterou odpovídá personální odbor prostřednictvím Personálního zpravodaje, zodpovídá individuální dotazy a pořádá různá školení,“ objasnil státní tajemník Jiří Kaucký.
 
„ Informace zveřejněná v deníku Právo a na Novinkách.cz o tom, že zaměstnanci odboru tisku a PR MV nevědí, zda se jich přechod pod služební zákon týká či ne, není pravdivá. Jde o pochybení pracovníka, který tuto informaci podal,“ řekla ředitelka odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra Lucie Nováková.

vytisknout  e-mailem