Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John převzal Ministerstvo vnitra

13. 7. 2010, Praha 

Komentář k videu v textové podobě:

Ministerstvo vnitra už má nové vedení. Svůj resort si převzal místopředseda vlády a ministr vnitra Radek John v úterý 13. července v 14:30. Do úřadu, který mu předával první náměstek ministra vnitra Jiří Komorous, ho uvedl předseda vlády Petr Nečas.
Petr Nečas: „Resort Ministerstva vnitra čekají klíčové úkoly, protože jednou ze zásadních priorit vlády pod mým vedením je boj proti korupci a jsem pevně přesvědčený, že se nám podaří společně s panem místopředsedou vlády a ministrem vnitra udržovat velice čilou komunikaci v této věci, protože my v té zásadní prioritě to znamená boji proti korupci se naprosto shodujeme a pan ministr vnitra i Policie České Republiky si mohou být tady naprosto jisti osobní politickou podporou předsedy vlády.“
 
Odcházející ministr vnitra Martin Pecina se ceremoniálu nemohl zúčastnit, protože v současné době je na dlouho plánované dovolené v zahraničí. Nově nastupující ministr vnitra Radek John zdůraznil, že prioritou jeho působení v resortu bude dlouho proklamovaný boj s korupcí, šetření a rychle odváděná kvalitní práce.
 
Radek John: „Bude to velmi složité období, kdy je třeba zvýšit kvalitu vyšetřování, zvýšit důvěru v policii a současně ale uspořit tak obrovský balík peněz, čili je to veliký úkol, který nás donutil jednat velmi rychle, protože opravdu není času nazbyt. Sestavit rozpočet na příští rok, proto ohlašuji, že tým expertů je sestaven. My dneska se pokusíme, a doufám, že se to podaří dneska a ne až zítra, vydat nový organizační řád Mnisterstva vnitra. V této chvíli, během dneška vyjde pokyn ministra vnitra k zabezpečení činnosti na Ministerstvu vnitra, kde je zhruba 50 úkolů pro současný management. Většinu z nich by měli splnit do 5 dnů. Budeme se snažit jednat velmi rychle, na druhou stranu prosím o trpělivost, byl dobrý zvyk, že ministři a vláda měli 100 dní hájení. Doba se zrychluje, tak já bych prosil alespoň 30.“
 
Všichni zúčastnění působili i přes nesnesitelné horko velmi uvolněně. Radek John dorazil o něco dříve než Petr Nečas, a měl tak chvilku představit se novinářům a hlavně přivítat se s prvním náměstkem Jiřím Komorousem, se kterým tak trochu procvičili přítomné novináře, když řešili, kde přesně se setkají s premiérem Nečasem.

vytisknout  e-mailem