Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John představil harmonogram výběru nového policejního prezidenta

Dnes, 4. ledna 2011, představil Radek John na tiskové konferenci harmonogram výběru kandidáta na funkci policejního prezidenta. 

Výběrové řízení na funkci policejního prezidenta se ještě nikdy nekonalo, předešlý policejní prezident byl do této funkce převeden. Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů neřeší formu výběru ani povinnost výběrové komise.

Ministr vnitra John řekl: "Výběrové řízení na toto služební místo se nijak neliší od jiných výběrových řízení na jakékoliv služební místo v policii. Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů výběr policejního prezidenta nijak speciálně neupravuje. Zákonem není nijak upraven ani samotný institut výběrových komisí, pouze formou interních předpisů příslušného bezpečnostního sboru. Z těchto důvodů jsem již dříve deklaroval, že na funkci policejního prezidenta vyhlásím transparentní a co možná nejširší výběrové řízení a jmenuji výběrovou komisi, složenou z odborníků na bezpečnostní problematiku."

Ministr dnes vyhlásil výběrové řízení na funkci policejního prezidenta otevřené pro příslušníky zařazené v 10. služební třídě, s termínem podání přihlášek do 10. ledna 2011. Zároveň obdržel žádost o převedení na služební místo policejního prezidenta od současného náměstka policejního prezidenta plk. Ivana Bílka a žádost svého náměstka Viktora Čecha o přijetí do služebního poměru na toto místo.

Výběrová komise se vzhledem k důležitosti funkce policejního prezidenta skládá z deseti odborníků, kteří podrobí všechny kandidáty osobnímu pohovoru, kde budou obhajovat svou odbornost v tématech vnitřní bezpečnosti, koncepce policie a ekonomiky. Bude s nimi provedeno psychologické vyšetření a jazykový pohovor.

Ministr dodal: "Vzhledem k tomu, že ve výběrové komisi jsou zastoupeni erudovaní nestraničtí odborníci i odborníci s politickým mandátem napříč celým demokratickým politickým spektrem, pevně věřím, že bude vybrán kandidát s nezpochybnitelným mandátem, který bude respektován politickou reprezentací, občany i samotnými policisty."

Ministr vnitra zároveň uloží současnému zastupujícímu policejnímu prezidentovi, náměstku plk. Jiřímu Novákovi, aby započal výběr na místo náměstka policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování.

Členové výběrové komise jsou:

 • PhDr. Iva Moravcová
  - ředitelka odboru personálního Ministerstva vnitra, psycholožka, odbornice na manažerskou psychologii, předsedkyně výběrové komise

 • Mgr. Michal Mazel
  - bývalý ředitel odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra a bývalý bezpečnostní ředitel Ministerstva obrany, nynější člen Legislativní rady vlády, odborník na vnitřní bezpečnost, zástupce TOP 09

 • Mgr. František Bublan
  - předseda výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny, exministr vnitra, zástupce ČSSD

 • Ing. Martin Pecina, MBA
  - člen výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny, předseda komise pro kontrolu BIS, exministr vnitra , zástupce ČSSD

 • Ing. Jaroslav Salivar
  - náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost, odborník na tuto oblast, zástupce ODS

 • Ing. Jiří Franc
  - náměstek ministra vnitra pro ekonomiku a provoz

 • pplk. JUDr. Milan Štěpánek
  - předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR,

 • Doc. Ludmila Čírtková, CSc.
  - vedoucí katedry humanitních věd Policejní akademie ČR, psycholožka

 • Plk. JUDr. František Snopek
  - ředitel ochranné služby Policie ČR, nestranná osoba, která má zkušenosti z vedení policie (zastával funkci náměstka policejního prezidenta)

 • Plk. Mgr. Pavel Osvald
  - vedoucí oddělení strategického plánování Policejního prezidia Policie ČR, erudovaná osoba na strategii a koncepci policie
   

V příloze naleznete Oznámení o vyhlášení výběrového řízení.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


4. ledna 2011

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem