Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Putovní výstava fotografií

Projekt Asistent prevence kriminality II. se ukázal jako velmi úspěšný a zájem o zachování této pracovní pozice, projevili sami asistenti, jejich mentoři, ale především obyvatelé měst, kde se projekt realizoval. To bylo impulsem pro vznik putovní fotografické výstavy asistentů prevence kriminality, jako formy poděkování za jejich práci v místech, kde působí. Prezentace činností asistentů je zároveň inspirací a podporou měst a obcí, kde dosud asistenty nemají a o jejich zavedení zatím jen uvažují.

Slavností zahájení fotografické výstavy se konalo v pondělí 1. února 2016 v OC Nisa v Liberci.  Výstavu otevřel ředitel odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV ČR Mgr. David Chovanec, který mimo jiné uvedl, že projekt Asistent prevence kriminality je od svého vzniku v roce 2009 velice úspěšný.  A to je důvod, proč Ministerstvo vnitra i nadále pokračuje v podpoře měst při zaměstnávání asistentů v rámci Programu prevence kriminality.

Svou účastí výstavu podpořili zástupci odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV -odborný gestor a expert projektu JUDr. Tomáš Koníček, Mgr. Iva Fürbacherová, konzultantka pro Liberecký kraj. Dále paní Linda Ehrenbergerová, krajská manažerka prevence kriminality, pan Václav Strouhal, DiS., koordinátor pro národnostní menšiny Krajského úřadu Libereckého kraje a také kpt. Mgr. Eva Jandová, styčný důstojník pro menšiny z odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje.

Mentory reprezentovali Jiří Gajdoš z Rumburku a Milan Hajný z Nového Boru, asistenty prevence kriminality pak Milan Horváth a Miroslav More z Nového Boru.

Fotografická výstava se bude ve městech České republiky konat až do 30. června 2016. Dalšími místy, kam výstava poputuje, jsou: Děčín, Pardubice, Plzeň, Karlovy Vary, Olomouc, Brno a Zlín.

Informuje:  Radka Vaňasová, projektová manažerka
Kontakt: radka.vanasova@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem