Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příprava veletrhu Pragoalarm 2012 se již rozjela

Na pražském Výstavišti v Holešovicích se ve dnech 16. až 18. února 2012 uskuteční opět pod záštitou ministra vnitra ČR již 19. ročník mezinárodního veletrhu PRAGOALARM / PRAGOSEC. 

V reakci na potřeby vystavovatelů vznikl pro příští ročník NOVÝ KONCEPT veletrhu PRAGOALARM BUILDING se zaměřením na ZABEZPEČENÍ BUDOV A STAVENIŠŤ a SYSTÉMY INTELIGENTNÍCH BUDOV.

Nový koncept vychází z tradiční podoby a charakteristiky, navíc se však tentokrát zásadně rozšiřuje zaměření veletrhu především na obor STAVEBNICTVÍ, jelikož všechny druhy staveb jsou největším odbytištěm zabezpečovací techniky, řídících systémů, prostředků požární ochrany apod.
Cílem je připravit atraktivní veletrh včetně doprovodného programu, který osloví novou, širší a perspektivnější skupinu návštěvníků: investory, developery, projektanty, stavební inženýry, architekty, stavební firmy, veřejnou a státní správu, všechny kteří se podílejí na investování, projektování a realizaci staveb.

Veletrh Pragoalarm 2012 opětovně získal záštitu ministra vnitra a odborníci z Ministerstva vnitra a Policie ČR se také budou aktivně účastnit jak veletrhu, tak doprovodného programu. Budou zajišťovat zejména odborné poradenství pro občany z oblasti ochrany majetku a osob podáváním relevantních a praxí odzkoušených rad a informací.

Do příprav veletrhu se aktivně zapojili dosavadní odborní a mediální partneři, nicméně doprovodný program již vzniká také ve spolupráci s významnými oborovými organizacemi, jejichž cílem je zvýšit povědomí o zabezpečení mezi svými členy a zajistit bezpečnostnímu oboru pevnou pozici již při projektování budov a staveb. Zajímavé workshopy, přednášky či jinou formu doprovodného programu připravujeme ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Radou nevládních organizací ve výstavbě – SIA, Českou komorou architektů a Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství – ABF. Osobní pozvání na veletrh a jeho doprovodný program dostanou všichni členové zmíněných institucí.

Druhá část doprovodných akcí bude zaměřena na oslovení bezpečnostních manažerů a top managerů, jimž pod společným mottem „Bezpečnost vám ušetří“ nabídne efektivní cestu k úsporám ve firmách a na úřadech. V tematickém bloku přednášek, jejichž cílem je přesvědčit o ekonomické výhodnosti investic do bezpečnostních systémů a technologií, se zapojí i sami vystavovatelé.

Další zajímavou novinkou pro vystavovatele je možnost využít dlouhodobější cílené propagace nejen před veletrhem, ale i po veletrhu. Stačí zapojit se do některého z nových projektů!

Více informací bude postupně k dispozici na stránkách veletrhu.
 
Informuje: JUDr. Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality MV, člen Výstavního výboru veletrhu Pragoalarm 2012, tel.: 974 833 217, E-mail: eva.dorobantova@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem