Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přílet nových pacientů do programu MEDEVAC

Ministerstvo vnitra zahájilo pilotní projekt léčby dětských pacientů z Kambodže v České republice, a to v rámci pokračující realizace programu MEDEVAC. 

V úterý dne 17. listopadu 2009 v brzkých ranních hodinách přiletěly na ruzyňské letiště dvě kambodžské děti s mateřským doprovodem, aby se podrobily korekci vrozených srdečních vad v Dětském kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole.
 
Tříletý Davin a tříletý Auvin byli i se svým doprovodem bezprostředně po svém příletu do Prahy převezeni sanitním vozem do Fakultní nemocnice v Motole, kde se nyní podrobují vstupní karanténní léčbě.
 
Obě děti byly do programu MEDEVAC vybrány na základě úzké spolupráce Ministerstva vnitra s Fakultní nemocnicí v Motole, s českým zastupitelským úřadem v Bangkoku a se společností Electric Medical Service.
 
Program MEDEVAC, jehož pokračování bylo schváleno vládou ČR a jehož realizace je zajišťována Ministerstvem vnitra, je určen pro vážně nemocné děti z válkou postižených či jinak potřebných oblastí, pro které neexistuje léčba v místních podmínkách.
 
Od roku 1993 bylo v rámci programu MEDEVAC léčeno celkem 124 pacientů (převážně dětí) z Bosny a Hercegoviny, Kosova, Čečenska, Iráku, Pákistánu a Afghánistánu.
 
 
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem