Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přijel poslední vlak s ochrannými pomůckami. Ministerstvo vnitra část z nich pošle do Karviné

Policisté a hasiči dnes do policejního skladu v Opočínku dovezli poslední část ochranných prostředků, které Ministerstvo vnitra (MV) zajistilo v době nouzového stavu. Díky tomu má resort vnitra dostatečné zásoby 65 mil. roušek nebo 10 mil. respirátorů. Část z nich putuje do Karviné. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 9. července 2020, představil zásoby ochranných pomůcek, které má MV ve skladu v Opočínku. „Druhou vlnu si nikdo z nás nepřeje, nicméně díky našim zásobám roušek a respirátorů jsme dnes připraveni na jakýkoliv vývoj situace,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Kompletní přehled nákupů MV najdete zde. Aktuálně je tak ve skladech MV 65,9 mil. roušek, 10,3 mil respirátorů, 552 tis. ochranných obleků, 595 tis. ochranných brýlí, 298 tis. ochranných štítů, 9,5 mil. rukavic a 11 tis. návleků na obuv. „I díky této zásobě jsem dnes mohl vyhovět žádosti primátora Karviné a poslat do města hasiče s 80 tis. rouškami a stejným počtem rukavic. Lidi v nouzi rozhodně ve štychu nenecháme,“ doplnil Jan Hamáček. Kromě roušek a rukavic karvinský magistrát od MV získá také 5 tis. respirátorů FFP2, 3000 litrů dezinfekce, 200 ochranných obleků a stejné množství ochranných brýlí a ochranných štítů. Jejich distribuci zajistí město.

Většina ochranných prostředků za 4,6 mld. Kč přiletěla do ČR pomocí leteckého mostu, který MV zajistilo s Čínou. Poslední část však mj. z hospodárných důvodů dovezly do ČR tři vlaky. V posledním, který přijel dnes, bylo celkem 18 kontejnerů zdravotnického materiálu a ochranných prostředků.


Klára Dlubalová
pověřena řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem