Ministerstvo vnitra České republiky

Moderní úřad

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Předolympijský víkend s medailemi

V Novém Městě na Moravě probíhalo od minulého týdne do pondělka 3. 2. 2014 juniorské mistrovství Evropy a mistrovství Evropy kategorie do 26 let, v obou soutěžích startují biatlonisté Centra sportu MV.

V juniorské kategorii má Česká republika již dva cenné kovy. Adam Václavík vybojoval stříbro ve sprintu na 10 km a ve stíhacím závodě na 12,5 km skončil na bronzovém stupni.

Další soutěž Světového poháru ve sjezdovém lyžování se konala ve slovinském středisku Kranjska Gora. Na slalomové trati se podařilo Šárce Strachové vyjet deváté místo, čímž se objevila ve slalomu v první desítce. To byl pro Šárku bezpochyby velmi povzbuzující výsledek, neboť závod se jel na obzvláště těžké trati.

Další sjezdařka Kateřina Pauláthová se na Evropském poháru v italském Sestriére umístila v obřím slalomu na 21. místě, po nemoci je zisk deseti bodů v tomto závodě jejím nejlepším výsledkem v sezoně. Hlavní cíl – start na ZOH v Soči však obě sportovkyně teprve čeká.