Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přednášky z odborné konference Bezpečný bytový dům jsou dostupné veřejnosti

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 se na veletrhu FOR ARCH konala odborná konference Bezpečný bytový dům SVJ/BD 4.0 – trendy a možnosti pro zabezpečení majetku a bytů. Přednášky odborníků a prezentace z konference jsou dostupné pro širokou veřejnost na webu Ministerstva vnitra. 

Během konference představili policisté na konkrétních příkladech nově zaznamenané trendy vloupání do obydlí a krádeží v posledních letech. Kriminalisté upozornili na vyšší zájem zlodějů o byty v anonymních prostředích velkých domů a opuštěné rekreační objekty, ve kterých majitelé nechávají například drahé akumulátory do sekaček či trezory. Společně s odborníky na zámkové systémy, alarmy či ochranu bytových domů pak policisté popsali účinné způsoby zabezpečení bytů, domů a dalších objektů ve formě mechanických i elektronických zábranných prostředků a jak je správně kombinovat, aby se snížilo riziko jejich překonání a odradily pachatele od napadení.

Konference byla součástí doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2019 a připomněla celorepublikový preventivní projekt "Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům", který představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. S tím souvisí i mobilní aplikace Zabezpečte se!, kterou si lidé mohou stáhnout v Google Play i App Store a naleznou v ní základní informace a návody na zabezpečení majetku.

Vzhledem k tomu, že veletrh FOR ARCH obsahuje resortní problematiku, jako je ochrana majetku a osob a prevence kriminality, Ministerstvo vnitra se jej účastní pravidelně již několik let. V poradenském centru ministerstvo realizuje program Bezpečná lokalita a preventivní projekt Bezpečná země, kde občanům radí přímo policisté a další odborníci.

  

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a PR

  

  

vytisknout  e-mailem