Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Praktické zkušenosti z projektu ochrany měkkých cílů „Ozbrojený útočník ve škole“ představili kolegové z Jihočeského kraje

Dne 25. října 2017 přivítalo sokolovské kino Alfa cca. 250 pedagogických pracovníků ze základních škol a hostůMP Sokolov.jpg
v rámci ukázky dobré praxe z Jihočeského kraje. Tématem byla ochrana měkkých cílů ve školním prostředí. Učitelům byl představen z pohledu praxe projekt z Jižních Čech „Ozbrojený útočník ve škole“, který lektorovala krajská manažerka prevence kriminality Krajského úřadu Jihočeského kraje a společně s ní i partneři z týmu ze Záchranné zdravotní služby Jihočeského kraje a Krajského ředitelství Policie ČR Jihočeského kraje. Seminář byl doplněn slovem Ing. Libora Sladkého z Asociace Bezpečná škola a informací z Ministerstva vnitra ČR o nové technické normě vztahující se ke školám.   

Všichni zúčastnění byli seznámeni, jak projekt ozbrojený útočník byl realizován na středních školách v Českých Budějovicích i jiných blízkých městech, jaké byly praktické zkušenosti při nácvicích s učiteli a jaká byla zpětná vazba od těch, kteří si mohli případ, kdy škola byla napadena ozbrojeným útočníkem, vyzkoušet. Cílem projektu v Sokolově bylo upozornit, že i na tyto věci a způsoby napadení škol by měli být školy preventivně připravené. Důležité je s učiteli tuto situaci alespoň jednou ročně secvičit, stejně jako při nácviku požáru ve škole, protože na ně spoléhají rodiče žáků, že budou vědět, co mají dělat. Projekt představuje výčet nastavení vedoucí k minimalizaci rizik útoku ve školách směrem k ochraně žáků, učitelů a personálu školy.

V neposlední řadě si musíme všichni uvědomit, že v dnešní době už je nutné řešit otázky, kdy a kde se toto může stát, jelikož násilí a zloba u jednotlivců je aktuální a to nejen v zahraničí, ale může se spustit i velmi blízko nás a my musíme být připraveni.                   

Projekt v Sokolově představila Městská policie Sokolov ve spolupráci s Městským domem kultury.   

Mgr. Bc. Hana Procházková, vedoucí oddělení prevence kriminality, Městské policie Sokolov

f_01_Sokolov.JPG
 

vytisknout  e-mailem