Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pracovní setkání preventistů v Solenici

Ve dnech 19. – 20. ledna 2016 se v hotelu Zařízení služeb Ministerstva vnitra Solenice konalo pracovní setkání odborníků na problematiku prevence kriminality. Zorganizovalo ho oddělení preventivních programů, dobrovolnické služby a lidských práv odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV, účastníky byli krajští a městští manažeři prevence kriminality, preventisté Krajských ředitelství Policie ČR a další odborníci.

Cílem jednání bylo představení strategických a specifických cílů Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2016 – 2020, dále Zásad pro poskytování dotací z Programu prevence kriminality na rok 2016 a s tím související dokumenty a povinné náležitosti spojené s předkládáním žádostí.

Účastníci byli seznámeni s výstupy z ukončených evropských projektů, které pracovníci OBBPK v předchozích dvou létech realizovali, a získali základní informace o realizovaných výzkumných úkolech IKSP zaměřených na aktuální trendy evidované kriminality v ČR či recidivu mladistvých pachatelů. Do programu byly na základě požadavku účastníků zařazeny prezentace zaměřené na specifika městských kamerových systémů, speciálních výslechových místností, na zkušenosti s preventivními projekty cílenými např. na forenzní identifikační značení předmětů pomocí syntetické DNA, projekty „Bezpečnostní dobrovolník“, „Asistent prevence kriminality“ či „Domovník - preventista“. Program doplnila i prezentace úspěšného projektu „Nedáme se!“ Krajského úřadu Hradce Králové, zaměřeného na prevenci majetkové kriminality páchané na seniorech.

Jednání, které zahrnulo i individuální konzultace k připravovaným projektům krajů, měst a obcí, se zúčastnilo více než 90 odborníků z celé republiky. Vzhledem k velmi kladnému ohlasu ze strany účastníků je již naplánováno další pracovní setkání na červen letošního roku, které bude zaměřeno na aktuální úkoly vyplývající ze Strategie prevence kriminality na léta 2016 až 2020 a z navazujícího Akčního plánu prevence kriminality na dané období.

 

Mgr. Alena Horáková, OBPPK MV

Odkazy do noveho okna

f_02 - Solenice-přednášející

f_02 - Solenice-přednášející 

Detailní náhled

f_01 - Solenice-auditorium

f_01 - Solenice-auditorium 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem