Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poslední možnost pro dobrovolné návraty cizinců

Do 15.12.2009 mají cizinci, kteří v důsledku ekonomické krize ztratili pracovní uplatnění a nejsou schopni hradit si náklady spojené s vycestováním z vlastních prostředků, poslední možnost využít dobrovolných návratů - projektů Ministerstva vnitra, které jim zajistí důstojný návrat do země původu. 

Dobrovolných návratů mohou využít cizinci pobývající na území České republiky legálně i nelegálně.

Projekt dobrovolných návratů - II. fáze, který je určen cizincům pobývajícím legálně na území České republiky, a který bezprostředně navazuje na I. fázi projektu, je realizován na základě usnesení vlády ČR č. 588  ze dne 5. května 2009. Projekt nabízí asistenci při návratu do země původu jako preventivní opatření před možným propadem těchto osob do ilegality a jejich následným nuceným vyhoštěním. Jeho realizace byla zahájena dne 27. července 2009. Ke dni 4. prosince 2009 se do II. fáze Projektu registrovalo celkem 199 zájemců.

Projekt dobrovolných návratů nelegálně pobývajících cizinců je realizován na základě usnesení vlády ČR č. 587 ze dne 5. května 2009. Projekt je určen zejména pro ty, kteří se do této situace dostali ještě před zahájením projektu dobrovolných návratů v únoru 2009, ale také pro všechny ostatní cizince, kteří se v České republice nacházejí bez platného pobytového oprávnění. Realizace tohoto projektu byla zahájena dne 15. září 2009. Ke dni 4. prosince 2009 se do Projektu registrovalo celkem 125 zájemců.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


9. prosince 2009

vytisknout  e-mailem